04:37 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Po pusantros valandos trukusios paieškos miške rastą pradingėlę pasieniečiai savo visureigiu parvežė į namus ir perdavė giminaičiams

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Švenčionių rajone dingusią negalią turinčią aštuntą dešimtį einančią moterį padėjo surasti tarnybinė pasieniečių belgų aviganė, praneša VSAT spaudos tarnyba. 

  Trečiadienio popietę į VSAT Vilniaus rinktinės Pavoverės užkardą pagalbos kreipėsi Švenčionių rajono gyventoja. Ji pranešė, kad dingo negalią turinti aštuntą dešimtį einanti jos giminaitė. Ji prapuolė išėjusi iš namų.

  Pagalbon buvo išsiųstas Pavoverės užkardos kinologas su tarnybine belgų avigane Midi. Netoli pradingėlės namų su sunerimusia giminaite susitikęs kinologas augintinei davė komandą ieškoti žmogaus. 

  Midi užuodė pėdsakus ir jais ėmė vesti savo šeimininką. Keturkojė iš pradžių sekė mišku, vėliau jį pakeitė laukai, dar toliau vietovė vėl keliskart keitėsi.

  Pusantros valandos Midi nepametė pėdsakų, kol miške aptiko dingusią moterį. Ji nejudėdama sėdėjo ant žemės, bet buvo sąmoninga. Tiesiąja ši vieta yra apie kilometrą nuo pradingėlės namų, bet moteris iki jos ėjo vingiais.

  Pavoverės užkardos pasieniečiai ją įsodino į savo visureigį, nuvežė į namus ir perdavė giminaičiams.

  Šiuo metu VSAT tarnauja 125 pasieniečiai kinologai su tarnybiniais šunimis. Didžioji dalis keturkojų — vokiečių bei belgų aviganiai, taip pat yra 4 olandų aviganiai, vengrų vižlas ir rusų spanielis.

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai surengė pasalą ir sulaikė kontrabandininką
  VSAT tarnybinis šuo aptiko paliktą kontrabandinių cigarečių krovinį
  Pasieniečių vokiečių aviganis aptiko cigarečių kontrabandą
  Tegai:
  Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos