20:50 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2164)

  Galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu, priims savivaldybės ir mokyklų vadovai  

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Švelninant karantiną nuo gegužės 25 dienos į mokyklas galėtų grįžti pradinio ugdymo (1–4 klasių) mokiniai. Pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai — nuo gegužės 30 dienos, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.

  Galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu, priims savivaldybės ir mokyklų vadovai.  

  Nuo gegužės 25 dienos mokyklose taip pat galės vykti konsultacijos abiturientams, leidžiama vykdyti profesinį mokymą bei aukštojo mokslo studijas, kurių neįmanoma organizuoti nuotoliniu būdu.

  Gegužės 25 dieną duris galės atverti specialiosios mokyklos ir visų bendrojo ugdymo mokyklų specialiosios klasės.

  Suaugusiųjų neformaliojo švietimo veiklos, jei jų neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu, įprasta forma galės būti rengiamos nuo gegužės 30 dienos.

  Neformaliojo švietimo veiklos, kaip ir ikimokyklinis bei priešmokyklinis ugdymas, į įprastą ritmą gali grįžti nuo gegužės 18 d., laikantis būtinų saugos reikalavimų, arba toliau gali būti organizuojamos nuotoliniu būdu.

  Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, šio sprendimo tikslas nėra tiesiog sugrąžinti vaikus į mokyklas.

  "Priešingai, Vyriausybė, švelnindama karantino sąlygas, sudaro galimybę grįžti visiems vaikams, mokytojams ar tik daliai jų, taikant mišrų ugdymo būdą, į mokyklas, jeigu to pageidauja mokyklos bendruomenė — tėvai, vaikai, mokytojai, mokyklos ir savivaldybių vadovai. Jeigu jie manys, kad dėl saugumo mokyklų geriau neatidaryti, tai ugdymas galės ir toliau tęstis nuotoliniu būdu, kurį mokykloms pavyko sėkmingai įgyvendinti. Tam ministerija tikrai neprieštaraus", — sako ministras.

  Pažymima, kad ugdymo procesą būtų galima organizuoti ir kitomis nei pamoka ugdymo formomis, t. y. vesti individualias ar grupines konsultacijas, ypač atkreipiant dėmesį į specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius, egzaminams besirengiančius abiturientus, taip pat mokinius, kuriems teko mokytis nuotoliniu būdu nepalankioje edukacinėje aplinkoje namuose, ir taip kompensuoti pastebėtus mokymosi praradimus.

  Pagal šiemet gegužės 8 dieną patvirtinus bendrųjų ugdymo planų pakeitimus, ugdymo procesas 1–4 klasių mokiniams baigiasi birželio 4 dieną, 5-10, III gimnazijos klasės mokiniams — birželio 18 dieną, o abiturientams — gegužės 22 dieną. Tačiau jei mokykloje vyko intensyvesnis ugdymo procesas, buvo organizuojami edukaciniai renginiai savaitgaliais, šios datos gali skirtis, ugdymo procesas baigsis anksčiau.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik /
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2164)

  Dar šia tema

  Nuo pirmadienio sostinėje pradeda veikti dalis mokyklų ir darželių
  Į Vilniaus mokyklas jau užsiregistravo 9200 moksleivių
  Tegai:
  mokykla

  Svarbiausios temos