19:21 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Tačiau, NVSC atstovės teigimu, iš visų mirusių pacientų, kuriems diagnozuotas koronavirusas, tik šeši buvo jaunesni nei 60 metų

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Lietuvoje koronavirusu dažniau serga ir nuo jo miršta vyresnio amžiaus moterys nei vyrai, apie tai spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

  Pasak jos, Lietuvoje 10-čiai tūkstančių atvejų tenka 5,67 sergančių moterų ir 4,69 vyrų.

  Lietuvoje mirė 33 moterys, kurioms buvo diagnozuota COVID-19, ir 21 vyras. Pasak Lingienės, iš visų mirusiųjų tik šeši asmenys buvo jaunesni nei 60 metų, t. y. pagal amžių nebuvo priskiriami rizikos grupei.

  Be to, NVSC duomenimis, koronavirusas buvo diagnozuotas 26 vaikams — 11 iš jų buvo jaunesni nei ketverių metų, likę 15 vaikų buvo vyresni nei penkerių metų ir jaunesni nei 14 metų.

  Lingienė taip pat pažymėjo, jog bendras sergamumo rodiklis Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos šalimis, yra optimistinis.

  "Europos kontekste atrodome tikrai labai neblogai: Lietuvos sergamumo rodikliai šimtui tūkstančių gyventojų nesiekia 54. Kai žinome pavyzdžius Liuksemburgo, Ispanijos, Islandijos — atitinkamai virš 600, 500, ir 400 šimtui tūkstančių gyventojų", — teigė NVSC atstovė.

  Lingienė pažymėjo, kad maždaug penktadalis visų nustatytų koronaviruso atvejų yra tarp gydytojų.

  Anot jos, didžiausias sergamumas, vertinant koronaviruso atvejų skaičių 10-čiai tūkstančių gyventojų, šalyje yra Klaipėdos, Vilniaus, Marijampolės apskrityse. Klaipėdoje šis rodiklis siekia 12,7, Vilniuje — 8,25, Marijampolėje — 7,2. Absoliučiais skaičiais, daugiausia gyventojų serga Vilniaus apskrityje, kur ir koncentruojasi daugiausia gyventojų.

  Lietuvoje iki gegužės 31 dienos galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių nešiojimas viešose vietose, pramogų vietų ir kitų įmonių darbas. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 1510 koronaviruso atvejų, mirė 54 pacientai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 290 tūkstančių žmonių mirė.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik /
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  SAM informavo, kur privalu dėvėti kaukę
  Įvardyta galimos kitos pandemijos bangos kilimo vieta
  Mokslininkai atrado naujų būdingų COVID-19 požymių
  Tegai:
  mirtis, COVID-19, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos