02:12 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vandenį, kuriame boro kiekis viršija leidžiamas normas, atsargiai turėtų vartoti vaikai ir nėščios moterys

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Geriamajame vandenyje, kurį teikia iš UAB "Kėdainių vandenys" eksploatuojamų Kėdainių rajono Paaluonio ir Angirių gyvenviečių, nustatytas leistiną normą viršijantis boro kiekis (1,21±0,10 mg/l, ir 1,3±0,1 mg/l), pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) spaudos tarnyba.

  Pagal Lietuvos higienos normos reikalavimus, boro kiekis geriamajame vandenyje negali viršyti 1,0 mg/l.

  NVSC papasakojo, kad į geriamąjį vandenį boras patenka iš uolienų, kuriose yra boratų ir boro silikatų. Šių mikroelementų perteklius atsiranda ne visur, tai priklauso nuo požeminio vandens turinčios uolienos: daugiausia boro turinčio vandens randama smulkiadispersių, molingųjų, karbonatinių ir gipsingų uolienų pakraštinėse zonose. Padidėjusias koncentracijas gali lemti sulėtėjusi vandens apytaka ar šarminės vandens reakcijos.

  Centras su nuoroda į literatūrą informavo, kad dideli boro kiekiai gali sukelti apsinuodijimus. Nustatyta, kad suaugusiam žmogui, gaunant daugiau nei 20 mg boro per parą, galima pakenkti reprodukcinei funkcijai.

  Kiti tyrimai rodo, kad klinikiniai boro toksiškumo požymiai (dirglumas, traukuliai, virškinamojo trakto sutrikimas) gali pasireikšti suvartojus nuo 100 iki 55500 mg boro, priklausomai nuo amžiaus ir kūno svorio. Boro junginiai yra toksiški tik esant didelėms dozėms. Vandenį, kuriame boro kiekis viršija leidžiamas normas, atsargiai turėtų vartoti vaikai ir nėščios moterys.

  NVSC rekomendavo maistui vartoti vandenį iš parduotuvių tol, kol bus paskelbta apie tai, kad Paaluonio ir Angirių gyvenviečių vanduo saugus.

  Dar šia tema

  Sumažėjus transporto srautui miestuose oras tapo švaresnis
  Aplinkos ministerija žada kompensuoti dalį išlaidų už elektromobilio įsigijimą
  Atiduok savo seną automobilį ir nusipirk naują dviratį ar nuolatinį bilietą
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Kėdainių rajonas, vanduo

  Svarbiausios temos