16:19 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovas pabrėžė, kad bet kuri tvirta visuomenė remiasi į šeimas

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasveikino Lietuvos šeimas su Tarptautine šeimos diena ir sudėtingu dėl koronaviruso pandemijos metu palinkėjo tarpusavio supratimo, gebėjimo klausytis, matyti kitą ir atleisti, jei reikia.

  "Bet kuris žmogus kaip asmenybė formuojasi šeimoje, todėl ji vienaip ar kitaip svarbi mums visiems. Bet kuri tvirta visuomenė remiasi į šeimas — neatsitiktinai daugelis konstitucijų šeimą mini kaip valstybės pagrindą. Kartais ginčijamasi dėl šeimos apibrėžimų, tačiau giliai širdyje visi žinome, kas mums yra šeima ir ką reprezentuoja Tarptautinė šeimos diena, kurią pasaulis mini gegužės 15-ąją", — sakoma ministerijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

  Ministras pažymėjo, jog pasaulį sulėtinusi pandemija neabejotinai turės įtakos ir Lietuvos šeimoms — rodos, visas veiksmas susitelkė namuose: vaikų mokslai, tėvų darbai, bendra buitis, rūpestis vyresniais šeimos nariais ar kitais giminaičiais. Kiekviena šeima šį laiką išgyvena skirtingai, bet visi kylantys jausmai yra labai tikri.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Kukuraitis atkreipė dėmesį į tai, kad net iki pandemijos šeimų stiprinimas buvo vienas pagrindinių pastarųjų metų uždavinių.

  "Vaiko pinigai, bazinis paslaugų šeimai paketas, kompleksinės paslaugos šeimai savivaldybėse, galimybių sudarymas derinti šeimą ir darbą, subsidijos pirmam jaunų šeimų būstui regionuose, nemokamas maitinimas visiems priešmokyklinukams ir pirmokams, šeimų skatinimas globoti be tėvų likusius vaikus, globos namų pertvarka, paslaugų šeimoms plėtra — tai priemonės, kurių imtasi pastaraisiais metais, norint sustiprinti Lietuvos šeimas ir kurti tokią aplinką, kurioje būtų gera visiems", — pasakė ministras.

  Anot ministro, šis tikslas liks ir toliau pačiu svarbiausiu orientyru, kad ir kokie iššūkiai kiltų.

  Dar šia tema

  "Gerovės valstybė", kurioje "rizikos grupių" asmenims vietos nėra
  Seime pritarta didinti piniginę socialinę paramą nepasiturintiems asmenims
  Tegai:
  Tarptautinė šeimos diena, šeima

  Svarbiausios temos