16:18 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Ispanijoje užfiksuota daugiau kaip 228 tūkst. užkrato atvejų, beveik 27 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Penktadienio vakarą sostinės Trijų Kryžių paminklas nušvito Ispanijos vėliavos spalvomis — raudonai ir geltonai. Taip Lietuvos sostinė išreiškia palaikymą Ispanijai, kuri tęsia kovą su koronaviruso pandemijos pasekmėmis. 

  Apie tai praneša sostinės savivaldybė. 

  Три креста в Вильнюсе окрасились в цвета флага Испании
  Trijų Kryžių paminklas nušvito Ispanijos vėliavos spalvomis

  "Nors pasaulis po truputį atsiveria ir išsilaisvina iš karantino gniaužtų, susitelkimas ir vienas kito palaikymas tebesitęsiančios kovos su koronavirusu akivaizdoje išlieka ne mažiau svarbus. Todėl norime pasakyti Ispanijos žmonėms, kad susitelkimui ir vienybei sienų nėra — už tūkstančių kilometrų apie jus galvojame ir mes, vilniečiai, bei šįvakar siunčiame palaikymo signalą šiai draugiškai šaliai, kurios tautiečių gausi bendruomenė gyvena ir Vilniuje", — sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

  Ispanija yra viena labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių šalių — šalyje užfiksuota daugiau kaip 228 tūkst. užkrato atvejų, beveik 27 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų. 

  Dar balandžio pradžioje Lietuva Ispanijai dovanojo medicininių priemonių kovoti su COVID-19 infekcija, taip irgi išreikšdama palaikymą su sunkumais susiduriančiai šaliai. 

  Vos prieš kelis mėnesius panaši akcija Vilniuje buvo suorganizuota palaikant italus.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,3 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 297 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Dar šia tema

  Lietuvoje vyresnio amžiaus moterys nuo COVID-19 miršta dažniau nei vyrai
  Vaistas nuo koronaviruso. Mokslininkai siūlo neįtikėtiną terapiją
  Karantinas atslūgsta. Atveriamos sienos. Ekonomika atgyja

  Svarbiausios temos