20:17 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šeštadienio ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruota daugiau kaip 1530 koronaviruso atvejų, 55 žmonės mirė

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Vilniaus Santaros klinikų profesorius Vytautas Kasiulevičius savo paskyroje Facebook pasidalino Williamo Knafo straipsnio, kuriame lyginamas koronaviruso plitimas įvairiose šalyse, ištrauka. 

  Knafo straipsnyje "Monitoring the propagation of COVID-19-pandemic first waves" palygintos šalys yra keturiose skirtingose grupėse. 

  Priešinguose poliuose A grupė, kur pirmoji pandemijos banga buvo anksti sulaikyta ir D grupės šalys, kur pirmoji pandemijos banga plačiai išplito. A grupę daugiausia sudaro Azijos šalys, kuriose buvo pritaikytos greitos ir efektyvios priemonės. D grupę sudaro kai kurios Vakarų Europos šalys ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kur buvo vėlai priimami sprendimai ir painiojama politinė komunikacija (pandemijos rimtumas, apsauginės kaukės, bandos imunitetas ir kt.) lėmė didesnį infekcijos paplitimą ir didesnius mirštamumo rodiklius, rašo Kasiulevičius. Visos kitos šalys priskirtos B ir C kategorijai. 

  Anot Kasiulevičiaus, William Knafo teigia, kad infekcijos sukeltas mirštamumas yra panašus (0,5 procento), tačiau skiriasi infekcijos paplitimas. Ir tas infekcijos paplitimas svyruoja nuo 0,005 procentų Taivane iki 14,8 procentų Belgijoje.

  "Tikėtina, kad tuomet Lietuva patektų į B grupę, kažkur šalia Graikijos ir Čekijos, kur infekcijos paplitimas, anot Knafo, svyruoja nuo 0.29 – 0,51 proc., tuomet realus persirgusių infekciją skaičius Lietuvoje turėtų svyruoti tarp 8 ir 14 tūkstančių, kurių didžioji dalis (virš 80 procentų) būtų asimptominiai atvejai", — rašo Santaros klinikų profesorius.

  Autorius taip pat vertino šalių strategijas, pandemijos stadijas ir įtaką naujiems atvejams bei mirtims. Pvz. Kinijoje "lockdown" strategija suveikė po 10 dienų, kai sumažėjo naujų atvejų augimas, mirčių skaičiaus stabilizacijai prireikė dar 10 dienų.

  Lietuvoje dėl koronaviruso nuo kovo 16 dienos paskelbtas karantinas, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau sąlygos sušvelnintos.

  Šeštadienio ryto duomenimis, respublikoje užregistruoti 1534 ligos atvejai, 988 žmonės pasveiko, 55 žmonės mirė.

  Dar šia tema

  Vakarai kaltina Rusiją manipuliavimu koronaviruso statistika
  Vaistas nuo koronaviruso. Mokslininkai siūlo neįtikėtiną terapiją
  Europai prognozuojama nauja koronaviruso banga
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos