20:42 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Prie telefonų dirbantys savanoriai įvertina simptomus, nustato reikiamos pagalbos lygį, pataria dėl saviizoliacijos ar transportavimo, emocinės pagalbos ar gydytojo konsultacijos, o esant poreikiui, registruoja tyrimui mobiliajame punkte

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Koronos karštojoje linijoje 1808 kasdien atsiliepiama į 14–16 tūkstančių skambučių iš visos Lietuvos. Pagal specialų algoritmą dirbantys Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties medikai, šauliai bei kiti kauniečiai savanoriai teikia su koronavirusu susijusią pagalbą: registruoja į mobiliuosius patikros punktus, konsultuoja saviizoliacijos, prevencijos ir kitais klausimais. Pastaruoju metu šioms pajėgoms ypač reikalingas pastiprinimas, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

  #stiprūskartu1808!

  Daugiau kaip du mėnesius Koronos karštoji linija 1808 pasitinka su šūkiu #stiprūskartu1808! Paskambinę trumpuoju numeriu 1808, gyventojai iš visos Lietuvos čia gauna reikiamą informaciją ir pagalbą dėl COVID-19.

  Prie telefonų dirbantys savanoriai įvertina simptomus, nustato reikiamos pagalbos lygį, pataria dėl saviizoliacijos ar transportavimo, emocinės pagalbos ar gydytojo konsultacijos, o esant poreikiui, registruoja tyrimui mobiliajame punkte. Kilus rimtesnių įtarimų, skambinantysis sujungiamas su GMP dispečerine — organizuojama skubi pagalba.

  Padėti gali kiekvienas

  Visi norintieji ir galintieji savanoriauti Koronos karštojoje linijoje turi užpildyti internete adresu 1808.lt esančią savanorystės formą: www.docs.google.com/forms/savanoryste.

  Kiekvienos dienos pabaigoje su užsiregistravusiais asmenimis susisiekiama, jiems išsiunčiamas kvietimas atvykti į mokymus. Visi būsimi komandos nariai prieš pradedant darbą prie telefono išklauso išsamų instruktažą. Susipažinęs su informacija savanoris privalo išlaikyti žinias patvirtinantį testą ir tik tada pradeda darbuotis.

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos fakultete įrengtoje Koronos karštojoje linijoje 1808 nuolatos reikia nors 30 savanorių, kurie dirbtų bent po 6 valandas, t. y. vieną pamainą. Kiekvienas gali susidaryti lankstų grafiką. Šiuo metu skambučiai priimami nuo 8 iki 23 valandos.

  Alternatyva studentų praktikai

  Sustabdžius švietimo įstaigų veiklą fizinėse vietose studentams buvo sudarytos sąlygos atlikti praktiką nuotoliniu būdu arba nukelti ją į 2020–2021 m. rudens semestrą. Savanoriavimas Koronos karštojoje linijoje gali tapti puikia įprastinės praktikos alternatyva medicinos, socialinių mokslų bei kitų specialybių studentams.

  Karštosios linijos veiklą koordinuojantys GMP specialistai pasirūpina, kad akademiniam jaunimui būtų išduodamos reikiamos pažymos. Studentams belieka susisiekti su savo praktikos vadovais ir susiderinti, kad tokia savanoriška veikla būtų užskaityta kaip universitetinė praktika.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso Kinija ir Lietuva keisis informacija per "karštąją liniją"
  Paskelbta, kur skambinti visais klausimais dėl koronaviruso
  Vilniuje dėl koronaviruso bus tiriami visi medikai
  Tegai:
  pagalba, koronavirusas

  Svarbiausios temos