20:15 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Lietuviai jau galės aplankyti daugybę viešų vietų, kurios buvo uždarytos karantino metu, be to, daugelis gyventojų jau išvyko į kaimyninę šalį

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Apie pirmadienį įsigalėjusius karantino režimo pokyčius priminė Lietuvos ministro pirmininko patarėjas Giedrius Surplys. Apie tai jis parašė savo Facebook.

  Surplys pabrėžė, kad šiandien nuotolinės Vyriausybės spaudos konferencijos nebus, taigi, trumpai pateikė svarbiausias aktualijas.

  Nuo pirmadienio galima kreiptis odontologijos paslaugų, veiks grožio salonai, sporto klubai, o nuotaiką pradžiugins lauke vykstantys renginiai. Jau nuo šiandienos veikia darželiai, nuo 08:00 iki 22:00 atsidaro vidaus restoranai, kavinės, barai.

  Per savaitgalį į Latviją važiavo per 12000 Lietuvos gyventojų, į Lietuvą atvyko daugiau kaip 6000 Latvijos gyventojų.
  Sekmadienį buvo patikrintos Kalvarijų, Rietavo ir Rudaminos turgavietės, vienoje nustatyti pažeidimai. Bus surašytas protokolas.

  Policijos išrašytų protokolų skaičius yra rekordiškai mažas, skelbia premjeros patarėjas — penktadienį surašyti 9, šeštadienį — 16.
  Be to, Surplys priminė, kad išsiųsta 21800 kvietimų teikti paraiškas dėl subsidijų mikroįmonėms. Gauta apie 11000 paraiškų, 845 subsidijos jau išmokėtos, šiuo metu ruošiamas įsakymas dėl subsidijų skyrimo dar 5000 įmonių.

  Lietuvoje iki gegužės 31 dienos galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau ir anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose, pramogų vietų ir kitų įmonių darbas. Sekmadienio duomenimis, valstybėje buvo nustatyta daugiau nei 1530 COVID-19 atvejų. Daugiau nei 980 pacientų pasveiko, 56 mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,7 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 315 tūkst. žmonių.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Lietuva, karantinas

  Svarbiausios temos