21:09 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Sekmadienį trijose turgavietėse buvo vertinama, ar laikomasi dėl koronaviruso paskelbto karantino taisyklių

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai kartu su policijos pareigūnais apsilankė trijose šalies turgavietėse ir įsitikino, kad ne visose jų laikomasi COVID-19 infekcijos valdymo priemonių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  NVSC specialistai priminė, kad nesilaikant nustatytų reikalavimų, kyla grėsmė išplisti koronaviruso infekcijai.

  Rudaminos (Vilniaus rajono), Rietavo (Rietavo savivaldybės) ir Kalvarijos (Kalvarijos savivaldybės) turgavietėse sekmadienį buvo vertinama, ar reguliuojamas pirkėjų srautas, ar užtikrinama, kad būtų skiriama ne mažiau kaip 10 kvadratinių metrų ploto vienam pirkėjui, ar naudojamos asmens apsaugos ir higienos priemonės ir t. t.

  Patikrinus šias turgavietes, pažeidimai nustatyti tik vienoje iš jų — nebuvo reguliuojamos pirkėjų spūstys, į turgų pirkėjai buvo įleidžiami didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, prie įėjimo nebuvo pateikta informacija apie tai, kad prekybos vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims bei informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę.

  Už karantino taisyklių nesilaikymą turgavietės atsakingam asmeniui bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

  NVSC priminė, kad už jų nesilaikymą karantino metu taikoma administracinė atsakomybė. Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims gresia bauda nuo 1500 iki 6000 eurų.

  Dabar Lietuvoje iš viso COVID-19 nustatyta 1 547 žmonėms, 997 žmonės pasveiko, 59 pacientai mirė.

  Lietuvoje iki gegužės 31 dienos galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau ir anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose, pramogų vietų ir kitų įmonių darbas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,7 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 315 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  Koronavirusas gali "mėgdžioti" kitas ligas, paskelbė ULAC vadovas
  Surplys priminė apie karantino režimo pokyčius
  "AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
  Tegai:
  turgus, karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos