21:22 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministras pirmininkas pažymėjo, kad Šventasis Jonas Paulius II — pirmasis popiežius, aplankęs Lietuvą ir parodęs, kad pripažįsta naują nepriklausomą valstybę

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė pranešimą popiežiaus Jono Pauliaus II gimimo šimtmečio proga.

  Premjeras pažymėjo, kad Lietuvos žmonėms Jonas Paulius II — pirmasis popiežius, lankęsis Lietuvoje ir parodęs pasauliui tai, kad pripažįsta neseniai nepriklausomybę atkūrusią valstybę, yra labai brangus, o Šventojo Tėvo nuosekliai gvildentos ir puoselėtos vertybės aktualios ir šiandien.

  Папа Иоанн Павел II, архивное фото
  © AP Photo / ALIK KEPLICZ
  Šventasis Jonas Paulius II
  "Šventojo Jono Pauliaus II dvasinis ryšys su Vilniumi, kvietimas dvasiškai ir išoriškai atkurti savo Tėvynę, savo gyvenimą, savo lietuviškąjį ir krikščioniškąjį identitetą, siekti teisingumo ir prisiminti, kad laisvė neatskiriama nuo atsakomybės, pastangos plėtoti įvairių kultūrų ir religijų atstovų dialogą visuomet stiprins mus kaip vilčiai įkvepiantis pavyzdys", — cituoja premjerą jo spaudos tarnyba.

  Pasaulio istorijoje Šventasis Jonas Paulius II liks kaip esmingai prisidėjęs prie totalitarinių režimų žlugimo, sakė jis. Ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, kad popiežius labai suartino Lietuvą su kaimynine Lenkija.

  Папа Иоанн Павел II, архивное фото
  Šventasis Jonas Paulius II

  Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė Šventojo Jono Pauliaus II metais.

  Šventasis Jonas Paulius II buvo Katalikų Bažnyčios vadovas nuo 1978 metų spalio 16 dienos iki 2005 metų balandžio 2 dienos. Jo įpėdiniu tapo vokiečių kardinolas Josephas Ratzingeris, kuris pasirinko Benedikto XVI vardą.

   

  Tegai:
  Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos