20:02 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kaip pranešama, valstybės siekiamybė — sukaupti tokio dydžio rezervą, kad jo užtektų trims mėnesiams į priekį

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Nors bendra šalies situacija dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos gerėja, rengiamasi kitai infekcijos bangai, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Jau dabar kaupiami asmens apsaugos priemonių (AAP) rezervai. Šiuo metu centralizuotai užtikrintas daugiau nei vieno mėnesio rezervas, tačiau nuo birželio 1-osios pačios gydymo įstaigos ir jų steigėjai turės apsirūpinti reikalingomis priemonėmis.

  Pasak Lietuvos kariuomenės atstovo, atsakingo už AAP logistiką, majoro Aurimo Guščiaus, šiuo metu gydymo įstaigose yra pakankamas rezervas, jei situacija staigiai pablogėtų. 

  "Sėkmingai užtikrinus šalies medikų, kovojančių su koronaviruso infekcija, aprūpinimą asmens apsaugos priemonėmis į priekį, nuo šiol užsakymai bus vežami tik į mobilius punktus ir karščiavimo klinikas. Asmens apsaugos priemonės iš rezervo būtų skiriamos išimties tvarka tik toms gydymo įstaigoms, kuriose įvyktų staigus koronaviruso protrūkis", — sakė Guščius.

  Šiuo metu iš Kinijos šalį yra pasiekusi didžioji dalis dar kovo mėnesį padaryto užsakymo. Iš daugiau nei 35 mln. užsakytų įvairių AAP šalį jau pasiekė daugiau nei 32 mln. Bendras pristatytų prekių kiekis sudaro daugiau nei 700 tonų. Tikimasi, kad iki šio mėnesio pabaigos bus gauta visa dar kovo mėnesį užsakyta siunta.

  Šiandien penkios greitosios pagalbos stotys ir 5 pagrindinės su koronavirusu kovojančios ligoninės bei jų atsakomybės regione esančios valstybinės įstaigos jau yra aprūpintos AAP daugiau nei vienam mėnesiui į priekį.

  Tam, kad pasiruoštų galimai antrajai koronaviruso bangai, nuolat kaupiamas SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) medicinos atsargų rezervas.

  Valstybės tikslas — sukaupti tokio dydžio rezervą, kad jo užtektų trims mėnesiams į priekį. Rezervą sudarytų gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės sukauptas rezervas.

  Lietuvoje iš viso COVID-19 nustatyta 1 547 žmonėms, 997 žmonės pasveiko, 59 pacientai mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,7 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 315 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  PSO mano, kad populiarus COVID-19 apsaugos metodas yra kenksmingas ir neveiksmingas
  Lietuvoje patvirtinti šeši nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai
  "AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
  Tegai:
  apsaugos priemonės, karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos