21:15 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Kaip pažymėjo sveikatos apsaugos ministras, nepaprastas režimas būtinas tam, kad valdžios institucijos galėtų pasipriešinti infekcijos plitimui

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pareiškė dar negalintis įvardyti konkrečios karantino panaikinimo datos. Anot jo, situacija yra labai dinamiška, o Lietuva nuolat bendrauja su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų kontrolės centru.

  "Jeigu kalbėtume apie šalies vidų, tai pats karantinas reikalingas norint taikyti tam tikras priemones, kurių nebūtų galima taikyti nesant paskelbtam karantinui. Kada bus priimtas toks sprendimas, galėsime pasakyti tik tada, kai Vyriausybė apsispręs. Bet šiandien nei termino, nei tikslaus vieno kriterijaus negaliu pasakyti", — sakė Veryga.

  Šiuo metu karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Praėjusį trečiadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad karantinas respublikoje gali būti pratęstas ir po šios datos, o tam, kad jis būtų atšauktas, reikėtų stebuklo. "Manau, kad tikrai kažkoks stebuklas nebent įvyktų, kad gegužės 31 dieną karantinas būtų pabaigtas. Manau, kad taip tikrai nebus, Vyriausybės bus ruošiama nauja nutarimo redakcija, kad būtų aiškiau ir suprantamiau viskas išdėstyta", — sakė ministras.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje taip pat papasakojo, kokie sprendimai buvo priimti vyriausybės posėdyje.

  Anot premjero, vyriausybė rems nevyriausybinių organizacijų bendruomenę, kuri aktyviai padėjo pažeidžiamiausiems žmonėms per COVID-19 protrūkį.

  Taip pat kavinių, restoranų ir kitų maitinimo įstaigų savininkams nebereikės riboti žmonių srauto ir pasirūpinti, kad kiekvienam lankytojui būtų skirta ne mažiau kaip dešimt kvadratinių metrų.

  Išlieka pagrindinis reikalavimas: tarp stalų turėtų būti išlaikytas mažiausiai dviejų metrų atstumas. Jei tarp staliukų įrengtos specialios pertvaros, atstumas tarp lankytojų turi būti ne mažiau kaip metras. Prie vieno stalo gali sėdėti iki penkių žmonių. Vienos šeimos narių skaičius nėra ribojamas.

  Taip pat Skvernelis papasakojo apie reikalavimus vaikų poilsio stovykloms. Pagrindinis principas ir rekomendacija — dirbti su ne daugiau kaip 15 vaikų grupėmis. Pirmenybė bus teikiama veiklai lauke. Vyriausybė ieškos būdų, kaip subsidijuoti šias stovyklas ir taip padengti bent dalį tėvų išlaidų.

  Lietuvoje iš viso COVID-19 nustatyta 1 547 žmonėms, 997 žmonės pasveiko, 59 pacientai mirė.

  Šalyje iki gegužės 31 dienos galioja karantinas. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau ir anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose, pramogų vietų ir kitų įmonių darbas.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik /
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  "AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
  Trijose turgavietėse buvo atliktos patikros dėl karantino taisyklių laikymosi
  Atidaromi saugomose teritorijose esantys lankytojų centrai ir apžvalgos bokštai
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, Saulius Skvernelis, koronavirusas, karantinas, maitinimas

  Svarbiausios temos