00:10 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1878)

  Anot medicinos mokslų daktaro, norint apsisaugoti reikia kiek įmanoma mažiau liesti plaukus ir trinkti juos bent 20 sekundžių

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas teigia, jog yra tikimybė, kad virusas gali išlikti gyvybingas ant plaukų kelias valandas ar net kelias dienas. Prie tokios išvados jis priėjo perskaitęs tarptautinio medicinos žurnalo "The Lancet" tyrimą.

  "Bet tai nereiškia, kad plaukus reikia plauti taip pat dažnai, kaip rankas, purkšti juos rankų dezinfekantu ar dezinfekavimo priemonėmis. Norėdami būti saugūs, kuo mažiau lieskite savo plaukus, kol galėsite juos tinkamai išplauti šampūnu. Palietus rankomis užterštus plaukus, o vėliau veidą, virusas gali patekti ant veido. Kaip ir rankas, plaukus plaukite bent 20 sekundžių", — rašo Čaplinskas savo Facebook paskyroje.

  Visų pirma, "Forbes" straipsnio, į kurį pateikia nuorodą Čaplinskas, autorius rekomendavo nesilankyti kirpyklose, net jei joms leista veikti.

  Lietuvoje karantinas galioja iki gegužės 31 dienos. Vis dėlto vyriausybė panaikina vis daugiau anksčiau nustatytų apribojimų. Tarp jų — privalomas kaukių nešiojimas viešose vietose, viešųjų pramoginių įstaigų ir kitų įmonių darbas.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje koronavirusas nustatytas 1547 žmonėms. Mirė 59 pacientai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,7 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 315 tūkst. žmonių.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik /
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1878)

  Dar šia tema

  Čaplinskas pasipiktino valdžios metodu COVID-19 paplitimui tarp gyventojų tirti
  Čaplinskas atskleidė informaciją apie naujus COVID-19 simptomus
  Čaplinskas teigia, kad 80 procentų COVID-19 pacientų — besimptomiai nešiotojai
  Čaplinskas perspėjo apie COVID-19 grėsmę vaikams
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos