07:18 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (383)

  Seime po svarstymo pritarta siūlymui leisti šiems asmenims transporto bilietus įsigyti su 80 procentų nuolaida, be to, numatoma padidinti lengvojo automobilio įsigijimo kompensaciją šeimoms, auginančioms negalią turintį vaiką

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Transporto įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma leisti asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą įsigyti su 80 procentų nuolaida.

  Be to, svarstomais pakeitimas dvigubai — nuo 32 iki 64 bazinių socialinių išmokų — numatoma padidinti lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie turi vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti lengvąjį automobilį, ir šeimoms, auginančioms negalią turintį vaiką iki 18 metų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba neįgalų vaiką iki 18 metų, kuriam iki 2005 metų birželio 30 dienos buvo pripažinta visiška negalia, jei bent vienas iš šeimos narių turi vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti lengvąjį automobilį.

  Teisę gauti šią kompensaciją šeimos turėtų ir tuo atveju, kai neįgaliam vaikui, kuriam sukako 18 metų, nepertraukiamai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

  Taip pat numatoma patikslinti Transporto lengvatų įstatymo nuostatas, susijusias su kompensacijos skyrimu ir mokėjimu šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką.

  Siūloma, kad Transporto įstatymo pataisos įsigaliotų 2021 metų sausio 1 dieną.

  Viešojo transporto dezinfekcija
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Pataisomis nustatytas lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydis būtų taikomas asmenims ar šeimoms, kurie dėl šios kompensacijos skyrimo kreipėsi po šio įstatymo įsigaliojimo.

  Asmenims ar šeimoms, kuriems lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija skirta iki šio įstatymo įsigaliojimo, 6 metų laikotarpis būtų skaičiuojamas nuo šios kompensacijos paskyrimo dienos, sudedant laikotarpius iki šio įstatymo įsigaliojimo ir po šio įstatymo įsigaliojimo.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (383)
  Tegai:
  nuolaida, viešasis transportas, onkologinės ligos, Lietuva

  Svarbiausios temos