11:44 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Anot medicinos mokslų daktaro, šiuolaikinėje visuomenėje susidarė puikios galimybės atsirasti naujoms užkrečiamoms ligoms ir atgimti užmirštoms, todėl reikia ruoštis tam, kad mikroorganizmai plis

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pareiškė, kad koronaviruso COVID-19 atsiradimą lėmė neatlikti infekcijų kontrolės namų darbai. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Čaplinskas pasidalijo schema, kurioje pažymėtos svarbiausios pastarųjų 200 metų epidemijos ir pandemijos, ir pabrėžė, kad jis jau daug metų įvairių nacionalinių ir tarptautinių forumų LT metu perspėdavo apie tai, šiuolaikinėje visuomenėje susidarė puikios galimybės atsirasti naujoms užkrečiamoms ligoms ir atgimti užmirštoms.

  "Todėl turime ruoštis tam, kad mikroorganizmai plis, jeigu paliksime jiems tą galimybę. COVID-19 aiškiai parodė neatliktus infekcijų kontrolės namų darbus, nepakankamus laboratorinės diagnostikos (įskaitant referens f-ją) pajėgumus, vienijančios lyderystės stoką..." — parašė jis.

  Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos iki gegužės 31 dienos įvestas karantinas. Naujaisiais duomenimis, šalyje užregistruota 1579 atvejai, 60 žmonių mirė nuo infekcijos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,7 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 316 tūkst. žmonių mirė.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Dar šia tema

  Vaistas nuo koronaviruso. Mokslininkai siūlo neįtikėtiną terapiją
  Lietuva ruošiasi antrajai koronaviruso bangai
  Europos Sąjunga palaiko PSO pastangas kovoje su koronavirusu
  Lietuvoje užregistruota dar 15 koronaviruso atvejų
  Tegai:
  koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva

  Svarbiausios temos