05:29 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Sveikatos apsaugos ministras, susirūpinęs dėl kalbų, kad neva koronavirusas Lietuvoje nepadarė tiek žalos, kiek neigiamai atsiliepė apribota galimybė žmonėms gauti planines paslaugas, pateikė mirtingumo rodiklių iliustracijas

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad yra duomenų, kurie įrodo, jog jei valstybė tokiomis griežtomis priemonėmis nesusidorotų su koronaviruso plitimu, šiuo metu Lietuvoje būtų fiksuojamas kur kas didesnis mirtingumas.

  Tokią nuomonę jis išsakė savo Facebook puslapyje, susirūpinęs, jog pastaruoju metu pasigirsta įvairiausių svarstymų, kad koronavirusas (COVID-19) Lietuvoje nepadarė tiek daug žalos gyventojų sveikatai, kiek neigiamai atsiliepė apribota galimybė žmonėms gauti planines ir kitas būtinas sveikatos priežiūros paslaugas.

  "Žinodami, kad bent teorinis pagrindas tokiam nuogąstavimui egzistuoja, itin atidžiai stebime Lietuvos gyventojų mirtingumo statistiką ir jos pokyčius. Kol kas mūsų turimi duomenys nepatvirtina tokių įtarimų. Netgi priešingai. Jie rodo, jei nebūtų buvę išvengta šio klastingo viruso plitimo, tai būtų reikšmingai išaugęs bendras mirčių skaičius, kaip tai atsitiko kitose valstybėse", — rašo Veryga.

  Ministras pateikia lenteles, kuriose palyginamas Lietuvos mirčių skaičius su Prancūzijos, Švedijos, Austrijos, Nyderlandų, Ispanijos, Belgijos mirtingumo rodikliais. Raudona spalva pažymėtos mirtys nuo COVID-19, Lietuvoje šie skaičiai mažiausi.

  Statistikos departamento duomenimis, 19-ąją šių metų savaitę (nuo gegužės 4 iki 10 dienos) Lietuvoje registruotos 805 mirtys. Tai yra 114 mirčių daugiau nei atitinkamą savaitę prieš metus ir 117 mirčių daugiau nei 18-ąją 2020 metų savaitę.

  Nuo 2020 metų kovo 20 dienos iki gegužės 20 dienos nuo COVID-19 infekcijos Lietuvoje mirė 60 žmonių.

  Trečiadienio 10:28 duomenimis, Lietuvoje užregistruota 15 naujų šios ligos atvejų. Taigi, iš viso patvirtintų atvejų skaičius siekia 1577. Iš jų 1049 žmonės pasveiko.

  Lietuvoje galioja karantino režimas, kuris buvo įvestas kovo 16 dieną ir paskutinį kartą buvo pratęstas iki gegužės 31 dienos imtinai. Tačiau, kaip šią savaitę sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, valdžia neatmeta galimybės, kad karantinas bus panaikintas birželio 1 dieną, paliekant galioti tik nepaprastąją padėtį.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau kaip 316 tūkst.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Veryga užsiminė apie galimą karantino pratęsimą
  PSO atliks nepriklausomą tarptautinio reagavimo į COVID-19 vertinimą
  Karantinas Lietuvoje gali būti atšauktas nuo vasaros pradžios
  Europos Sąjunga palaiko PSO pastangas kovoje su koronavirusu
  Tegai:
  mirtingumas, COVID-19, koronavirusas, karantinas, Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos