02:28 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Prekybos tinklo atstovai teigia, kad darbuotoja dabar izoliavosi, su ja palaikomas nuolatinis ryšys

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Trečiadienį, gegužės 20 dieną, Vilniuje esančios "Maximos X" parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas, praneša prekybos tinklo spaudos tarnyba.

  Šiai darbuotojai tyrimas atliktas gegužės 18 dieną. Su apsirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia, darbuotoja palaikomas nuolatinis ryšys. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Vilniuje, Keramikų g. 5, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

  "Ši darbuotoja nuo gegužės 10 dienos buvo saviizoliacijoje, nes tuo metu jos artimoje aplinkoje diagnozuotas koronavirusas. Pirmas testas jai atliktas gegužės 11 dieną, kitą dieną gautas neigiamas atsakymas. Deja, antras testas, atliktas gegužės 18 dieną, jai tebebūnant saviizoliacijoje, buvo teigiamas. Atsakymas gautas gegužės 20 dieną. Mūsų žiniomis, šiuo metu darbuotoja jaučiasi gerai, ji yra namuose", — sako Ernesta Dapkienė, "Maximos" komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

  Pasak prekybos tinklo atstovės, operatyviai gegužės 20 dieną po pietų gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, kad saviizoliacijoje esanti darbuotoja turėjo artimą kontaktą su viena kolege. Ji buvo nedelsiant informuota ir turės saviizoliuotis.

  Asmens kontaktai perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su Visuomenės sveikatos centru dėl tolesnių veiksmų.

  Dapkienė pabrėžė, kad po šio atvejo, visos minėtos parduotuvės patalpos bus pilnai dezinfekuojamos.

  Pranešime žiniasklaidai pabrėžiama, kad iki šiol dėl koronaviruso yra ištirta 190 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojų: 185 testai buvo neigiami, penki — teigiami. Trys jau pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 — du. Šiuo metu 3 testų atsakymų dar laukiama.

  Trečiadienio duomenimis, bendras nustatytų atvejų skaičius Lietuvoje siekia 1577. Pasveiko 1049 žmonės, 60 mirė.

  Dėl koronaviruso pandemijos karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Valdžia pamažu panaikina apribojimus.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  Maxima LT, Vilnius, koronavirusas

  Svarbiausios temos