19:07 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1878)

  Pasak ministro pirmininko, tikėtina, kad karantinas bus pratęstas, o visi palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Karantino režimas Lietuvoje greičiausiai bus pratęstas ir vasarą, po gegužės 31 dienos, trečiadienį po Vyriausybės nuotolinio posėdžio papasakojo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. 

  "Buvo svarstoma ir neformaliame ministrų pasitarime, ir šiandien COVID-19 valdymo komitete. Nuo birželio 1–osios dienos, tikėtina, bus nutarimas išdėstomas nauja redakcija. Tikėtina, kad karantinas bus pratęstas. Visi tie palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau, nauji atsiras ir po dviejų savaičių, jei bus reikalinga, gal ir kitą savaitę bus priimti", — informavo Skvernelis.

  Premjeras paaiškino, kad dėl pačios karantino formos dar yra tariamasi, o karantino režimas reikalingas kaip tam tikra teisinė forma. 

  Lietuvos bankas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Reikalinga teisinio režimo — ar karantinas, ar ekstremali situacija — aiškiai ribą apibrėžti. (Karantino — Sputnik) tikslas yra valdyti epidemiją, užkirsti kelią ne tik jos pasekmėms, bet ir plitimui. Kalbant apie ekstremalią situaciją — tai teisinis režimas, kai kalbama jau apie padarinių likvidavimą. Kol kas mes tikrai galutinio sprendimo neturime, bet panašu tai, kad jeigu norime mes riboti, o kurį laiką reikės riboti žmonių patekimą į Lietuvos teritoriją, kalbant apie tam tikrus ūkinės veiklos suvaržymus, panašu, kad kito teisinio režimo, kaip karantinas, nėra", — kalbėjo premjeras.

  Dėl to sprendimas bus priimtas, ir nuo birželio 1 dienos gali būti, kad karantino laikotarpis bus pratęstas, pažymėjo premjeras.

  Trečiadienį Vyriausybės pasitarime buvo pritarta daliai karantino sąlygų švelninimų. 

  Nuspręsta, kad nuo birželio 1 d. atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose galės dalyvauti 300 dalyvių, numatytas ir dalyvių skaičius renginiuose, kurie vyks atvirose erdvėse. Dalyvių skaičius bus didinamas palaipsniui. 

  Užsienio reikalų ministerijos teikimu buvo priimtas ir sprendimas dėl reguliarių skrydžių maršrutų išplėtimo. Nuo pirmadienio atnaujintas nuolatinių skrydžių maršrutas Lietuva–Norvegija.

  Trečiadienio duomenimis, bendras nustatytų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje siekia 1577. Pasveiko 1049 žmonės, 60 mirė. Dėl koronaviruso pandemijos karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1878)

  Dar šia tema

  JAV patvirtintas COVID-19 ir vaikų uždegiminio sindromo ryšys
  ULAC vadovas: COVID-19 aiškiai parodė neatliktus infekcijų kontrolės namų darbus
  Baltarusija negaus ES paramos kovai su COVID-19
  Kasiulevičius paaiškino, kodėl svarbu donuoti kraują persirgus COVID-19 infekcija
  Tegai:
  karantinas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos