13:28 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Naujausiais duomenimis, karantino režimas šalyje buvo pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau Lietuvos vyriausybė neatmeta, kad greičiausiai jis bus pratęstas vėl

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad karantino režimas greičiausiai bus pratęstas. Tai jis paskelbė Lietuvos vyriausybės posėdyje.

  Karantino sąlygų palengvinimo klausimas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Aurelijaus Verygos prašymu buvo atidėtas kitai savaitei.

  "Tikėtina, kad karantinas bus pratęstas. Visi palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau, nauji atsiras ir po dviejų savaičių, gal ir kitą savaitę bus priimti", — sakė Skvernelis.

  Anot jo, karantinas sukels "minimalių nepatogumų", tačiau kai kurie apribojimai išliks. Visų pirma, kurį laiką reikės apriboti žmonių patekimą į Lietuvą iš šalių, turinčių nepalankią epideminę situaciją. Taip pat saugumo priemonių reikės laikytis renginiuose ir prekybos centruose, kur būtina reguliuoti žmonių srautus ir skaičių.

  Renginių dalyvių skaičiaus ribojimas

  Posėdyje kabinetas patvirtino planą padidinti kultūros renginių žiūrovų skaičių.

  Nuo birželio 1 dienos patalpose galės būti iki šimto žmonių, renginiuose po atviru dangumi galės dalyvauti iki 300 žiūrovų. Nuo birželio 16 dienos patalpose jau gali būti iki 150 žmonių, o po atviru dangumi dalyvių skaičius gali siekti 500.

  Nuo birželio 1 dienos vidaus renginiuose gali dalyvauti iki 200 žmonių, o gatvėje — iki 900 žmonių.

  Nuo rugpjūčio 1 dienos dalyvių skaičius gali pasiekti 300 žmonių patalpose ir iki 900 žmonių atvirose vietose, o nuo rugpjūčio 16 dienos — atitinkamai iki 350 ir 900 žmonių.

  "Nuo birželio 1 dienos uždarų erdvių užpildymas negali būti didesnis nei 30 proc., o nuo liepos 1 dienos — ne didesnis kaip 50 proc. Uždarose erdvėse turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų, o atvirose erdvėse — ne mažesnis kaip 1 metro atstumas tarp žmonių. Numatyta, kad didesnio masto nei 900 dalyvių renginiai Lietuvoje iki rugpjūčio 31 d. neplanuojami", — teigiama Vyriausybės spaudos tarnyboje.

  Poreikis keisti planą bus įvertintas bent kartą per dvi savaites.

  Parduotuvėse bus atidarytos papildomos kasos

  Parduotuvėse bus galima atidaryti daugiau kasų — buvo nustatyta, kad įrengus 140 cm aukščio pertvaras tarp kasų, reikalavimas išlaikyti dviejų metrų atstumą tarp kasų nebetaikomas.

  Nuo rugsėjo mėnesio moksleiviai galės mokytis namuose

  Nuo rugsėjo Lietuvoje vaikus bus galima mokyti pagal ikimokyklinio, pradinio, vidurinio ugdymo programas. Norėdami tai padaryti, tėvai turi pasirašyti sutartį su vietos valdžios paskirta mokykla.

  "Diskusijos dėl šeimų pasirinkimo mokyti savo vaikus namuose vyksta daugelį metų ir pagaliau šiemet mums pavyks įteisinti tvarką, sudaryti sąlygas tėvams, kurie to nori. Nustatydami tam tikras sąlygas šeimoms, įdėdami saugiklius, kad nenukentėtų vaikai, apibrėždami mokyklos vaidmenį šitame procese, tam galime ryžtis. Tėvai, mokiniai, kurie to nori, kuriems toks būdas tinkamiausias, turi turėti pasirinkimą", — sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

  Šeimos, norinčios auklėti savo vaikus namuose, turės atitikti tam tikras sąlygas. Per pastaruosius dvejus metus šeima neturėjo atskleisti vaiko teisių pažeidimų, įskaitant tuos, kurie susiję su narkotinių, psichotropinių medžiagų vartojimu, tėvų alkoholiu ir smurtu.

  Taip pat neturėtų būti atvejų, kai vaikui nustatomos minimalios ar vidutinės priežiūros priemonės.

  Koronaviruso padėtis Lietuvoje

  Dėl koronaviruso pandemijos karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Valdžia pamažu panaikina apribojimus. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau kaip 1570 pacientų, sergančių COVID-19. Tarp užsikrėtusiųjų nemažai gydytojų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 318 tūkstančiai žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Trijose turgavietėse buvo atliktos patikros dėl karantino taisyklių laikymosi
  Medicinos rezervas ir toliau pildomas. Medikams skiriamas dar 1 mln. kaukių
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos