23:56 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Ministras pareiškė, kad verslininkai turėtų atidžiai apsvarstyti, kokius pranešimus jie teikia senjorams, atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos situaciją

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga piktinasi pranešimais prie įėjimo į prekybos vietas, kuriuose teigiama, kad vyresnio amžiaus žmonių buvimas ten draudžiamas arba nepageidautinas.

  Jo nuomone, tokie užrašai yra nepriimtini, nes jų turinys gali įžeisti ir sukelti skausmą.

  "Tai yra ne tik nekorektiška, bet ir socialiai nejautru! Tai yra pavyzdys, kaip net ir geriausią idėją, susijusią su pažeidžiamos grupės apsauga, galima diskredituoti ją netinkamai pateikiant. Akivaizdu, kad šie atvejai — netinkamo elgesio pavyzdys", — parašė Facebook Veryga.

  Veryga paprašė verslininkų ir įstaigų vadovų įvertinti iškabintų skelbimų turinį ir nukabinti tuos, kuriuose teigiama, kad negalima senjorams patekti į vidų. Jis pabrėžė, kad tokie užrašai negali ilgiau kaboti, nes jie "diskriminuoja, skaudina ir žeidžia".

  Ministras priminė, kad tai yra tik rekomendacija, siekiant apsaugoti vyresnio amžiaus žmones ir sergančiuosius lėtinėmis ligomis, o ne būtinybė. Jis paragino verslą parodyti rūpestį vieni kitais žmogiškai, pavyzdžiui, padedant apsipirkti, atvežant užsakytas prekes, vaistus ar kitas būtinas prekes bei kitaip padedant tiems, kuriems reikia pagalbos.

  "Lietuva, kaip ir visas pasaulis, koronaviruso akivaizdoje turi stengtis padėti tiems, kurių sveikatai dėl šio klastingo viruso gresia didžiausias pavojus. Jis be išimtiems palietė visą pasaulį, tad negalime likti abejingi. Vyresnio amžiaus žmonės ir sergantys lėtinėmis bei gretutinėmis ligomis susiduria su didžiule rizika atsidurti ligoninėse dėl kylančio labai rimto pavojaus sveikatai, o kartais — ir gyvybei", — užbaigė Veryga.

  Lietuvoje karantinas buvo pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau vyriausybė pamažu panaikina griežtus apribojimus. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užregistruota 1594 koronaviruso atvejų, iš kurių 1049 žmonės pasveikę, 61 žmogus mirė.

  Anksčiau Vyriausybė patvirtino daugybę karantino sušvelninimų, kurie įsigalios birželio 1 dieną. Tai apėmė padidėjusį žmonių skaičių lauke ir renginiuose lauke, papildomų kasų atidarymą parduotuvėse ir kitas priemones.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,8 milijono ligos atvejų, mirė beveik 319 tūkst.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Dvarčionyse "Maximos" darbuotojai diagnozuotas koronavirusas
  Ekspertas: ekonomika turi galimybę išvengti neigiamo scenarijaus dėl COVID-19
  Nepatogumai — minimalūs: kaip nuo birželio 1 pasikeis karantino taisyklės Lietuvoje
  Paskelbta mirčių statistika Europoje
  Tegai:
  karantinas, COVID-19, koronavirusas, senjorai, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos