23:31 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Čaplinskas papasakojo apie tyrimą, kuriame mokslininkai pastebėjo ryšį tarp skiepų nuo tymų ir COVID-19 ligos eigos

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Tyrimai parodė, kad skiepų nuo tymų sukeltas imunitetas gali suteikti dalinę apsaugą nuo COVID-19, pasidalino Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

  ULAC vadovas pasakoja apie tyrimą, paskelbtą Tarptautiniame vėžio ir biomedicininių tyrimų žurnale. Jame įrodyta, kad COVID-19 turi panašumų su tymais. Tai gali sukelti kryžminį skiepų nuo tymų ir COVID-19 reaktyvumą.

  Čaplinskas paaiškina, kad Italijoje COVID-19 atvejų ir gyventojų skaičiaus santykis ir mirčių rodiklis buvo didesni nei Kinijoje. Kadangi Italijoje nuo tymų skiepijama mažiau nei Kinijoje, mokslininkai iškėlė hipotezę, kad skiepų nuo tymų sukeltas imunitetas gali suteikti dalinę apsaugą nuo COVID-19.

  "Todėl ligos eiga švelnesnė, mažiau mirtinų komplikacijų ir žmonės greičiau pasveiksta. Siūloma atlikti daugiacentrius klinikinius tyrimus ir įvertinti ar tymų vakcina suteikia dalinę apsaugą nuo COVID-19", — aiškina savo Facebook puslapyje medikas.

  Lietuvoje karantinas buvo pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau vyriausybė pamažu panaikina griežtus apribojimus. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 1593 koronaviruso atvejai, iš kurių 1049 žmonės pasveiko, 61 žmogus mirė.

  Anksčiau Vyriausybė patvirtino daugybę karantino sušvelninimų, kurie įsigalios birželio 1 dieną. Tai apėmė padidėjusį žmonių skaičių lauke ir renginiuose lauke, papildomų kasų atidarymą parduotuvėse ir kitas priemones.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 321 tūkst. žmonių.

  Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
  © Sputnik
  Pavojingų virusų gyvybingumo trukmė
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  JAV paskelbė apie sėkmingą koronaviruso vakcinos bandymą su žmonėmis
  PSO mano, kad vakcina nuo COVID-19 nebus paruošta iki metų pabaigos
  Mutacijos žaidimas. Kol kuriami skiepai vienai padermei, atsiranda kitos
  Tegai:
  tymai, COVID-19, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

  Svarbiausios temos