05:47 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vėsesnė nei įprastai gegužės viduryje oro temperatūra laikėsi ir šiaurinėje bei rytinėje Europoje

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Antrasis gegužės dešimtadienis buvo gerokai vėsesnis už įprastines daugiametes sąlygas, pažymi Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. 

  Po rekordiškai šiltos žiemos ir šilto kovo mėnesio, balandis ir gegužė, ypač antrasis gegužės dešimtadienis, šiluma nepasižymėjo. Kaip pažymi sinoptikai, antrojo gegužės dešimtadienio vidutinė oro temperatūra buvo net 4,6 °C vėsesnė už įprastines daugiametes sąlygas.

  Balandžio mėnesio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje dar buvo artima daugiametėms normoms 6,5 °C, o tai yra 0,2 vėsiau už daugiametę normą.

  "Pirmojo gegužės dešimtadienio vidutinė temperatūra Lietuvoje buvo 10,3, daugiametė šio dešimtadienio oro temperatūra yra 11,1 °C. Taigi pirmasis gegužės dešimtadienis buvo 0,8 °C vėsesnis nei įprastai", — sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

  Pasak jo, kur kas vėsesnis nei įprastai buvo antrasis gegužės dešimtadienis. Antrojo gegužės dešimtadienio vidutinė oro temperatūra buvo 7,9, o tai yra net 4,6 °C vėsiau už įprastines daugiametes sąlygas.

  Nuo 1961 m., tai trečias pagal vėsumą II gegužės dešimtadienis. Vėsiau yra buvę tik 1978 m., kai registruota 7,2 °C oro temperatūra ir 1980 m. — 7,4 °C.

  Vėsesnė nei įprastai gegužės viduryje oro temperatūra laikėsi ir šiaurinėje bei rytinėje Europoje. Visgi pietinėje Europoje vyravo nebūdingas šiam laikotarpiui karštis. Pavyzdžiui, Graikijoje gegužės viduryje užklupusi karščio banga buvo rekordiška. Taip karšta šiuo laikotarpiu Graikijoje nėra buvę per pastaruosius 50 metų.

  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Posūkis į žiemą: Vilniuje gegužės mėnesį iškrito sniegas
  Tegai:
  sinoptikai

  Svarbiausios temos