08:43 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1886)

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užfiksuota 62-oji mirtis, žmogus priklausė 71–80 metų grupei bei turėjo gretutinių onkologinių ligų

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Penktadienį iš Santaros klinikų gauta informacija apie 62-ąją mirtį nuo koronaviruso. Šiuos duomenis per spaudos konferenciją patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

  Pacientas mirė nuo COVID-19, jis buvo hospitalizuotas krūtinės chirurgijos skyriuje, priklausė 71–80 metų grupei bei turėjo gretutinių onkologinių ligų. Šis mirties atvejis į oficialią statistiką pateks šeštadienį ryte.

  Pasak Megelinskienės, ketvirtadienį patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje, iš jų 1 Kauno apskrityje ir 10 Vilniaus apskrityje.

  Ji sakė, kad Kauno apskrities atvejis yra susijęs su Kauno klinikine ligonine, tai yra ten dirbančio asmens šeimos narys. Vilniaus apskrityje: 1 Pergalės gatvės 15 namo gyventojas, apie kurį buvo pranešta vakar, šiandien šiame name registruoti iš viso 6 COVID-19 ligos atvejai. Trys atvejai Santaros klinikose, vienas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, apie kurį taip pat buvo pranešta vakar, "Rimi" darbuotojas, taip pat su Vilniaus miesto klinikinės ligoninės židiniu susijęs atvejis, šeimos narys. Trys atvejai dar kol kas yra nežinomi, pabrėžė Megelinskienė.

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė spaudos konferencijoje pranešė, kad pagal Europos ligų kontrolės ir prevencijos duomenis, 29 šalyse yra pastebima COVID-19 mažėjimo tendencija, tokia pati situacija yra ir Lietuvoje. Pikas Europos Sąjungoje buvo balandžio 9 dieną. 21 proc. pacientų mirė.

  Iš viso, pasak NVSC atstovės, Santaros klinikose šiuo metu registruota 16 COVID-19 susirgimų — iš jų 5 asmenys dirba infekcinių ligų centre, 1 dirba trečiame reanimacijos skyriuje, 7 atvejai galimai tarpusavyje sietini: 2 asmenys dirbantys antrajame reanimacijos skyriuje, 5 krūtinės chirurgijos skyriaus darbuotojai. Su šiais atvejais galimai susiję 3 pacientų susirgimai COVID-19 liga.

  Antavilių pensionate iš viso registruoti 43 atvejai, iš jų — 27 gyventojai, užfiksuoti du mirties atvejai.

  Megelinskienė taip pat sakė, kad buvo apklausti visi Žirmūnuose esančios "Rimi" parduotuvės darbuotojai ir nustatyta, kad galimos sąsajos ne tik su Pergalės gatvėje esančiu namu, tačiau ir su Vilniaus miesto klinikine ligonine ir Respublikine Vilniaus universitetine ligonine.

  Taip pat, pasak NVSC atstovės, penktadienį gauta informacija ir apie dar vieną galimai su Vilniaus miesto klinikine ligonine susijusi užsikrėtimo atvejį.

  Tai yra Nacionaliniame vėžio institute dirbantis asmuo ir jo šeimos narys. Asmens teigimu, darbuotojas, dirbantis Nacionaliniame vėžio institute, su pacientais nedirbo ir vėžio instituto išorinės spinduliuotės skyrius, kuriame šis asmuo dirbo, šiuo metu yra uždarytas.

  "Asmuo paskutinį kartą darbe buvo gegužės 19 dieną. Asmens artimas asmuo buvo išrašytas iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, jam nebuvo diagnozuota COVID-19 liga ir jis buvo slaugomas vidaus ligų skyriuje. Mirė 2020 metų gegužės 15 dieną, bet jam COVID-19 liga nebuvo nustatyta. Vyko šio asmens laidotuvės Rokiškyje, dalyvavo apie 15 asmenų", — patikslino Megelinskienė.

  Dar NVSC atstovė sakė, kad Europos ligų ir prevencijos kontrolės centro duomenimis, 29 Europos šalyse pastebima COVID-19 ligos mažėjimo tendencija, vertinant sergamumą 14 dienų laikotarpiu. Tokia pati situacija yra ir Lietuvoje.

  Penktadienio rytą pateiktais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1604 atvejai, pasveikę 1111 žmonių, šiuo metu izoliuojasi 398 žmonės.

  Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
  © Sputnik /
  Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1886)

  Svarbiausios temos