10:34 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Serologiniai testai neturėtų būti naudojami ligai diagnozuoti, bet gali būti naudojami įvertinimui, ar žmogaus kūne yra susidarę antikūnai, tai yra, ar jis buvo užsikrėtęs

  VILNIUS, gegužės 22 - Sputnik. Serologiniai testai neturėtų būti naudojami ūmiai koronavirusinei infekcijai (COVID-19) diagnozuoti. Tokius išvadus padarė Vilniaus universiteto (VU) ir Santaros klinikų mokslininkai ir ekspertai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Kitaip tariant, ankstyvai COVID-19 diagnostikai serologiniai testai – tiek kiekybiniai (IgG / IgA), tiek greitieji (IgG / IgM) – netinkami, nes testų jautrumas per menkas. Mokslininkų vertinimu, serologiniai testai naudotini patikrinimui, ar žmogus yra sirgęs koronavirusine infekcija, ar ne, t. y. vadinamajai serokonversijai nustatyti.

  Tyrimą atliko VU Gyvybės mokslų centro ir Santaros klinikų tyrėjai. Tyrimui buvo panaudoti Santaros klinikų Biobanke sukaupti kraujo plazmos mėginiai bei tyrimo metu paimti žmonių, kuriems molekuliniais metodais buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija, kraujo mėginiai.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šis tyrimas leis išsklaidyti visas iki šiol buvusias abejones ir priimti mokslu grįstus sprendimus, ką tokioje situacijoje ir privalu padaryti, kaip tokius testus naudoti.

  "Visame pasaulyje nėra vieno ir aiškaus susitarimo, kaip naudoti serologinius testus, taip pat ir greituosius. Dėl šios priežasties laukėme tyrimo, kuris labai aiškiai sudėlioja viską į vietas, rezultatų. Dabar jau turime užtikrintą atsakymą, kad testai neturėtų būti naudojami ligai diagnozuoti, bet gali būti naudojami įvertinimui, ar žmogaus kūne yra susidarę antikūnai, tai yra, ar jis buvo užsikrėtęs", – sako Veryga.

  Be to, pasak ministro, mokslininkai ir ekspertai šiuo metu rengia konkrečias rekomendacijas, kokiais atvejais testai gali būti atliekami. 

  "Tad tikrai nereikia dabar visiems bėgti darytis šių testų jau dabar, norint sužinoti, ar persirgome. Tam turi būti aiškios situacijos ir taisyklės, kad testai nebūtų apgaulingi", - pažymi ministerija.

  Tyrimu patvirtinta, kad greitieji "AMP SARS-CoV-2 IgG / IgM" testai pasižymi panašiu jautrumu kaip kiekybiniai „Euroimmun SARS-CoV-2 IgG“ testai, o palyginimui – naudoti greitieji "InTec SARS-CoV-2 IgG/IgM" testai yra mažesnio jautrumo.

  Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) yra įsigijusi AMP gamintojo testų.

  Dar šia tema

  Tyrimas parodė, kaip lietuviai izoliavosi per karantiną
  Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius viršija 1600
  Tyrimas parodė, kiek valstybinių įmonių vadovų turi sąsajų su partijomis
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos