00:51 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvos URM pažymėjo, kad tranzitas per Lenkijos Respublikos teritoriją negali trukti ilgiau nei 12 valandų

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Lietuvos piliečiai, taip pat jų sutuoktiniai ir vaikai, gali vykti tranzitu per Lenkiją grįždami į gyvenamąją arba buvimo vietą, praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "2020 metų gegužės 21 dieną įsigaliojo Lenkijos  respublikos Vidaus reikalų ir administracijos ministro reglamento dėl laikino sienos kirtimo sustabdymo arba apribojimo tam tikruose sienos perėjimo punktuose, pataisa, pagal kurią ES valstybių narių, Europos ekonominės erdvės (EEE) ar Šveicarijos Konfederacijos piliečiai ir jų sutuoktiniai bei vaikai, norėdami kirsti Lenkijos Respublikos teritoriją, vykstant į gyvenamąją ar rezidavimo vietą, gali tai padaryti tranzitu trunkančiu ne ilgiau kaip 12 valandų nuo Lenkijos Respublikos sienos kirtimo momento", — sakoma URM pranešime, paskelbtame Facebook paskyroje.

  Anot URM, kitais atvejais sienos apsaugos posto viršininkas, gavęs sienos apsaugos vyriausiojo vado sutikimą, gali leisti užsieniečiui įvažiuoti į Lenkijos Respublikos teritoriją. Sprendimas priimamas tiesiogiai sienos kirtimo punkte.

  Be to, pranešta, kad tarptautinių skrydžių draudimas Lenkijoje pratęstas iki birželio 6 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota beveik 4,9 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 327 tūkst. žmonių. Dėl viruso plitimo daugelis šalių uždarė savo sienas ir ėmėsi karantino priemonių.

  Lietuvoje šiuo metu galioja karantinas, paskutinį kartą jis buvo pratęstas iki gegužės 31 dienos. Valdžia pamažu panaikina ar palengvina apribojimus. Naujas švelninimo etapas prasidės birželio 1 dieną. Šalyje nustatyta daugiau kaip 1600 užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių, 62 žmonės mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Karantinas atslūgsta. Atveriamos sienos. Ekonomika atgyja
  Lenkija pratęsė Europos Sąjungos vidaus sienų kontrolę
  Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
  Latvija atvėrė sienas ES gyventojams ir ne tik
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, Lenkija

  Svarbiausios temos