19:18 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  ULAC vadovo teigimu, koronaviruso tiriami pagrinde tik simptomų turintys asmenys naudojant tyrimo iš nosiaryklės metodą, tuo metu klaidingai neigiamų rezultatų gali būti iki trečdalio

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas nesutiko su epidemiologų pareiškimu, kad Lietuvoje koronaviruso besimptomių atvejų yra nedaug. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė per spaudos konferenciją pareiškė, kad "Lietuvoje besimptomių atvejų yra pakankamai mažai, o gyventojai — sąmoningi: pajutę užkrečiamajai ligai būdingus simptomus lieka namuose, laiku kreipiasi į karštąją Koronos liniją ir liga, jei ji yra, laiku išaiškinama".

  ULAC vadovas paklausė, kuo remiantis daromi tokie pareiškimai.

  "Dėl gyventojų sąmonigumo pilnai pritariu ir ačiū jiems, bet kuo remiantis teigiama, kad besimptomių atvejų mažai tikrai neaišku, nes tokių epidemiologinių argumentų iki šiol nėra pateikta? Vien žmonių su simptomais testavimo rezultatai, dar nerodo, kad besimptomių atvejų yra mažai. Tai ne rodiklis", — parašė Čaplinskas.

  ULAC vadovas pažymėjo, kad PGR metodu (tyrimas iš nosiaryklės) tiriami pagrinde tik simptomų turintys asmenys (klaidingai neigiamų rezultatų gali irgi būti iki trečdalio (apie 30-40%), o žmonėms su lengvai išreikštais simptomais praėjus 10 dienų nuo simptomų pradžios net 90% atvejų gaunami neigiami rezultatai, nors žmogus gali būti užsikrėtęs ir užkrėsti kitus.

  Tuo tarpu, pasak Čaplinsko serologiniai tyrimai iš kraujo (gali būti greitieji ir ne greitieji, naudojant veninį kraują) iki šiol stabdomi dėl nesuprantamų priežasčių, nors galėtų atsakyti į daugelį neatsakytų klausimų. Todėl, ULAC vadovo teigimu, reikalinga tyrimų įvairovė.

  Lietuvoje karantinas galioja nuo kovo 16 dienos, kol kas jis pratęstas iki gegužės pabaigos. Tačiau vyriausybė svarsto galimybę vėl jį pratęsti. Nepaisant tokio ilgo galiojimo valdžia palaipsniui švelnina apribojimus, dar vienas ribojimų atšaukimo paketas turėtų įsigalioti nuo birželio 1-osios.

  Penktadienio duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1604 (plius vienuolika per pastarąją parą) užsikrėtimo COVID-19 atvejai, pasveiko 1111 žmonių, mirė 61, tačiau NVSC atstovė per spaudos konferenciją patvirtino 62-ąją mirtį, kuri į statistiką bus įtraukta šeštadienį.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,9 milijono ligos atvejų, mirė per 327 tūkst. žmonių.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Čaplinskas teigia, kad 80 procentų COVID-19 pacientų — besimptomiai nešiotojai
  Mokslininkai, atlikę tyrimus su žiurkėnais, įrodė kaukių veiksmingumą kovoje su COVID-19
  PSO pranešė apie rekordinį koronavirusinių infekcijų skaičių per parą
  Kinija papasakojo, kaip apsisaugoti nuo antrosios koronaviruso bangos
  Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius viršija 1600
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos