02:41 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendrovė "Grinda" jau veža smėlį į paplūdimio zoną, artimiausiu metu nudistų zonoje bus montuojami suoliukai, stalai ir persirengimo kabinos

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Vilniuje viename iš paplūdimių atsiras nudistų zona, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Nudistų zona jau šį maudynių sezoną atsiras sostinės paplūdimio Valakampių II paplūdimio teritorijoje. Vilniaus nudistų bendruomenės atstovė Greta Pieskinaitė papasakojo, kad bendradarbiavimas su Vilniaus miesto savivaldybe buvo lengvas ir konstruktyvus.

  "Per itin trumpą laiką pavyko įgyvendinti idėją, kurią daugelis Vilniaus nudistų dar prieš metus laikė utopija. Manome, jog tai didelis žingsnis į priekį, kuris padės visuomenei atsikratyti paplitusių mitų apie nudizmą, skatins sveiką gyvenseną, lygų įdegį, teigiamą požiūrį į žmogaus kūno grožį", — pasakė ji.

  Bendruomenės atstovė teigia, kad nudistų bendruomenės tradicijos Lietuvoje pradėjo formuotis labai seniai. Daug metų jos nariai vasaras leisdavo prie Akmenos ežero netoli Trakų arba pajūryje, nes Vilniuje nebuvo tokio paplūdimio. Vilniaus nudistai ir natūralistai "dažnai rinkdavosi poilsį Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Italijoje, Ispanijoje, kur nudistų paplūdimiai labai populiarūs".

  Įrengti naująją nudistų zoną patikėta UAB "Grinda". Šiuo metu įmonės darbuotojai į Valakampių II paplūdimį veža smėlį ir jį lygina. Artimiausiu metu nudistų zonoje bus montuojami suoliukai, stalai, informaciniai stendai, persirengimo kabinos. Taip pat statomos šiukšliadėžės, tvarkoma aplinka.

  Jei nudistų zona sulauks didelio ir pastovaus lankytojų srauto, kitąmet šiai teritorijai Vilniaus miesto savivaldybė skirs dar daugiau dėmesio — prireikus, ji bus plečiama ir tobulinama.

  Šiemet "Grinda" taip pat atnaujins Žirmūnų paplūdimio poilsio ir iškylų zonas, persirengimo kabiną, viešuosius tualetus, lauko dušus Be to, įrengs geriamojo vandens fontanėlius, kojų plovimo dušus, aktyvaus sporto aikšteles.

  Visa paplūdimio infrastruktūra bus pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Maudynių sezonas sostinėje oficialiai pradedamas birželio 1 dieną. Tačiau dėl karantino Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad prieš einant į paplūdimį reikia susipažinti su rekomendacijomis, kaip kovoti su koronaviruso plitimu.

  Dėl koronaviruso pandemijos karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Miesto valdžia pamažu panaikina apribojimus. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau nei 1620 koronaviruso atvejų.

  Tegai:
  maudymosi sezonas, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos