13:05 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad bendrovė nuslėpė didžiąją per vienerius metus uždirbtų pajamų dalį, dėl to jai gali tekti atlyginti valstybei beveik 200 tūkst. eurų žalą

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame sostinėje registruotos bendrovės vadovas, gyvenantis Klaipėdoje, įtariamas neteisingų duomenų apie bendrovės pajamas pateikimu, praneša FNTT spaudos tarnyba.

  Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją, kad Vilniaus bendrovė, vykdydama naudotų automobilių iš Jungtinių Amerikos Valstijų prekybą, neapskaito visų pajamų. Automobiliai buvo perkami iš JAV, tuomet parsiunčiami į Lietuvą, čia išmuitinami ir parduodami Lietuvos arba užsienio pirkėjams.

  Tyrimo duomenimis, per vienerius metus bendrovė, vykdydama šią veiklą, gavo ne mažiau kaip 1 mln. 145 tūkst. eurų pajamų, iš kurių ne mažiau kaip 800 tūkst. eurų nuslėpė. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta PVM mokėjimo prievolė valstybei — 182,8 tūkst. eurų. 

  Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

  Baudžiamasis kodeksas už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą nustato laisvės atėmimą iki ketverių metų. Už šiame straipsnyje nustatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

  Dar šia tema

  Lietuvoje tiriama šimtų tūkstančių eurų sumai sukčiavimo su degalais byla
  Klaipėdoje autoserviso savininkas kaltinamas sukčiavimu — video
  Dėl įtarimų korupcija sulaikyta 11 asmenų, tarp jų — trys prokurorai
  Klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai dėl 116 tūkst. eurų turto vagystės
  Tegai:
  sukčiavimas, Lietuva

  Svarbiausios temos