15:16 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Biometrinių duomenų praradimas yra daug baisesnis nei paprasto paso, kurį galima atkurti, mano ekspertas Andrejus Masalovičius

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Biometrinė duomenų bazė turi ir privalumų, ir trūkumų, interviu Sputnik Lietuva sakė informacinio saugumo ekspertas, Rusijos federalinės specialiosios komunikacijos ir informacijos tarnybos prie Rusijos Federacijos prezidento pulkininkas leitenantas Andrejus Masalovičius.

  "Naudinga turėti kai kuriuos dokumentus apie koronavirusą ir kitas ligas ar skiepus. Tai yra gerai. Antras dalykas, kuris yra geras — turėti tam tikrus dokumentus, susietus su saugiomis duomenų bazėmis, elektronine forma — tai ir gerai, ir patogu. Dabar tai, kas blogai. Pirma, biometrinių duomenų praradimas yra daug baisesnis nei paprasto paso, kurį galima atkurti. Jei jūsų duomenys vieną kartą pateko į netinkamas rankas, tuomet visą likusį gyvenimą galite būti šantažuojami", — sakė jis.

  Masalovičius pabrėžė, kad tokia iniciatyva turėtų būti plėtojama apgalvotai ir nereikėtų skubėti, kiekvienas žingsnis turi būti patikrintas.

  Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą".

  Specialistas papasakojo, kad Estija svarsto COVID-19 "imuninių pasų" diegimo idėją. Anot jo, Lietuvoje yra keli startuoliai, siūlantys elektroninių "imuninių pasų" įgyvendinimo techninius sprendimus.

  Čaplinskas pasiūlė sukurti "COVID-19 paso" (sertifikato) idėją, kuri apimtų ne tik serologinių tyrimų, bet ir PGR ar antigeno tyrimų duomenis ir, žinoma, informaciją apie skiepus, kai jie bus prieinami.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Dar šia tema

  Lietuvos oro uostai nustoja tikrinti keleivius dėl COVID-19
  Politologas: Lietuvos opozicija sukurs rinkimų kampaniją koronakrizės tema
  Naujoji "blogio imperija": profesorius papasakojo, kuo Kinija erzina JAV
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos