22:41 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Vyriausybė dar dviem savaitėms pratęsė Lietuvoje karantiną, tačiau jo sąlygos vėl sušvelnintos, Skvernelis užsiminė, kad po birželio 16-osios dienos karantinas gali būti nutrauktas

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino dar vieną karantino švelninimo etapą, bet pratęsė karantiną iki birželio 16 dienos vidurnakčio.

  Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nutarimo projekte buvo pabrėžta, kad karantinas pratęsiamas atsižvelgiant į karantino švelninimo etapų poveikį bei siekiant išlaikyti stabilią koronaviruso infekcijos epideminę situaciją.

  Naujausi karantino režimo švelninimai susiję su renginių organizavimu, sienų kontrole, kavinių, kazino ir naktinių klubų darbo laiku, skrydžiais, būriavimosi viešoje erdvėje, komandiniais žaidimais mėgėjams.

  Prieš ministrams patvirtinant naują karantino švelninimo etapą, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis užsiminė, kad po birželio 16-osios dienos karantinas gali būti nutrauktas.

  Sušvelninimo naujovės

  Nuo birželio atvirose erdvėse leidžiami renginiai iki 300 žiūrovų, uždarose erdvėse — iki 100, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp žiūrovų. Be to, ministrų kabinetas panaikino iki šiol galiojusį ribojimą viešose vietose burtis ne daugiau kaip penkiems asmenims, jeigu jie nėra šeimos nariai.

  Kavinėms ir naktiniams klubams leista dirbti valanda ilgiau — iki 23:00 valandos.

  Nuo birželio vyriausybė leido komandinius žaidimus mėgėjams — krepšinis, futbolas — lauke, taip pat leista rengti sporto renginius su žiūrovais.

  Nuo birželio 1-osios panaikinama sienos su Latvija kontrolė — nebelieka jokių pasienio punktų ir vykstančiųjų tikrinimo.

  Be to, nuo birželio netaikomas draudimas atvykti į Lietuvą Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

  Nuo birželio 1 dienos iki birželio 16-osios pratęsiama laikina vidaus sienos kontrolė vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių ir iš jos išvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos tarptautiniuose oro uostuose; Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste; šiuose pasienio kontrolės punktuose su Lenkijos Respublika: Kalvarijos, Lazdijų, Šeštokų.

  Kaukių nešiojimo reikalavimai irgi sušvelninti, tačiau išlieka ir būtinos sąlygos. Asmenys, vyresni nei 6 metų, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose ir viešajame transporte. Kaukių dėvėti nereikia, kai žmonės valgo ir geria viešojo maitinimo organizavimo vietose, sportuoja ar lankosi baseine ar pirtyje.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik /
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Lietuva, karantinas

  Svarbiausios temos