16:41 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2162)

  Specialistas taip pat pasidalino savo mintimis, kad ateityje pasienyje gali būti įrengta speciali įranga testams atlikti

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pareiškė, kad epidemiologai prognozuoja antrą koronaviruso bangą, praneša "Komsomolskaja pravda".

  Pasak jo, Lietuva mokosi gyventi dabartinėmis sąlygomis ir yra pasirengusi atverti sienas su minimalia rizika savo piliečiams. Šiuo metu Baltijos šalys savo gyventojams leido laisvai judėti.

  Čaplinskas išreiškė nuomonę dėl sąlygų, kuriomis būtų galima atidaryti sienas su kaimynine Baltarusija.

  "Kalbant apie Baltarusiją — vis tiek ten yra svarbūs ekonominiai ir žmogiškieji ryšiai. Kodėl neįvedus paso ar COVID-19 sertifikato? Nori pravažiuoti — pasitikrink ir parodyk", — sakė specialistas.

  Jo manymu, pasienyje reikalinga speciali įranga, su kuria viruso testą galima būtų atlikti per pusvalandį. Jis pridūrė, kad greičiausiai tai būtų mokama, tačiau "pats žmogus būtų suinteresuotas mokėti".

  Anksčiau Čaplinskas pasiūlė sukurti "COVID-19 paso" (sertifikato) idėją, kuri apimtų ne tik serologinių tyrimų, bet ir PGR ar antigeno tyrimų duomenis ir, žinoma, informaciją apie skiepus, kai jie bus prieinami.

  Tuo tarpu interviu Sputnik Lietuva Rusijos federalinės specialiosios komunikacijos ir informacijos tarnybos prie Rusijos Federacijos prezidento narys, pulkininkas leitenantas Andrejus Masalovičius sakė, kad tokia iniciatyva turėtų būti plėtojama apgalvotai ir nereikėtų skubėti, kiekvienas žingsnis turi būti patikrintas.

  Šiuo metu Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 1645 koronaviruso atvejai, daugiau nei 66 pacientai mirė.

  Iki birželio 16 dienos respublikoje galioja karantino režimas, tačiau su minimaliais apribojimais.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,4 milijono ligos atvejų, daugiau nei 343 tūkstančiai žmonių mirė.

  Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
  © Sputnik /
  Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2162)

  Dar šia tema

  Dar dvi mirtys nuo koronaviruso: viena Vilniuje, kita — Marijampolėje
  Lietuvoje karantinas pratęstas iki birželio 16 dienos
  Mažmeninė prekyba Lietuvoje sumažėjo dėl COVID-19
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, pasienis, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos