14:19 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (27)

  Ministrų kabinetas sutiko padidinti išankstinio balsavimo vietų skaičių bei prailginti išankstinį balsavimą iki keturių dienų — nuo pirmadienio iki ketvirtadienio

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį pritarė balsavimo pakeitimams per artėjančius Seimo rinkimus. Apie tai praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba. 

  "Šiuo metu dar niekas negali pasakyti, ar sulauksime antros pandemijos bangos, ar spalio mėnesį šalyje nebus įvestas karantinas. Todėl turime būti pasiruošę rinkimus organizuoti ir ekstremaliomis sąlygomis", — sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Įstatymo pataisose numatyta, kad esant ekstremaliajai situacijai ar įvykiui, kai būtina vengti masinių susibūrimų, suteikiama galimybė prireikus ir užtikrinant rinkėjų saugumą padidinti išankstinio balsavimo vietų skaičių. 

  Be to, siūloma balsavimo iš anksto dienų skaičių prailginti nuo dviejų iki keturių dienų — nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Šiuo metu išankstinis balsavimas vyksta tik savivaldybėse ir trunka dvi dienas — trečiadienį ir ketvirtadienį.

  Taip pat siūloma padidinti balsavimo vietų skaičių ir rinkimų dieną tose apylinkėse, kurių rinkėjų sąrašuose yra daugiau kaip 3 tūkstančiai asmenų. Tokių apylinkių yra 181 iš 1972 esamų. Rinkimai vyktų papildomai parengtose ir balsavimui tinkamose patalpose, kad būtų išvengta didesnių žmonių susibūrimų, sudarytos sąlygos laikytis saugaus socialinio atstumo ir aprūpinant žmones asmeninės apsaugos ir dezinfekcijos  priemonėmis.

  Teisingumo ministerijos siūlymo ilginti balsavimą namuose iki keturių dienų Vyriausybė nepalaikė.

  Dėl Seimo rinkimų įstatymo pakeitimų dar turės balsuoti ir parlamentas, siūloma pataisas svarstyti ypatingos skubos tvarka.

  Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos skaičiavimais, įgyvendinti šiems pakeitimams reikėtų apie 1,9 mln. eurų., dar apie 3 mln. eurų reikės rinkėjų būtinos asmeninės apsaugos priemonėms.

  Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (27)

  Dar šia tema

  VRK vadovė papasakojo, kaip bus organizuojami rinkimai karantino metu
  Paluckas: nėra jokio racionalaus pagrindo tęsti karantiną
  Politologas: Lietuvos opozicija sukurs rinkimų kampaniją koronakrizės tema
  Tegai:
  rinkimai, vyriausybė

  Svarbiausios temos