15:22 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, jog bendra tvarka užtikrins, kad socialiai neatsakingi tėvai vaikams skirtus pinigus išleistų vaiko poreikiams tenkinti, o ne saviesiems, nes šiuo metu pasitaiko atvejų, kai vaikams skirti pinigai tiesiog išleidžiami alkoholiui, narkotikams

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Seimas priėmė sprendimą įvesti vienodą tvarką mokant vaiko pinigus socialinės rizikos šeimoms, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Šį Išmokų vaikams įstatymo projektą inicijavo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

  Anot "valstiečių" lyderio, iki šiol tvarką, kaip panaudojami vaiko pinigai nustatė kiekviena savivaldybė atskirai.

  "Teko pripažinti ir apgailestauti, kad ne visos savivaldybės rūpinosi, jog gaunamų pinigų tėvai nepragertų ar neturėdami socialinių įgūdžių neiššvaistytų. Dauguma savivaldybių iki šiol rinkdavosi dalį vaiko pinigų socialinės rizikos šeimoms išmokėti pinigais — iki 50 procentų, o likusius pinigus pervesdavo į socialines korteles ir padėdavo šeimoms apsipirkti maisto produktais. Tad dažni atvejai, kai vaiko pinigai vaikų net nepasiekė", — parašė Karbauskis savo Facebook paskyroje.

  Seime buvo nuspręsta, jog nuo liepos 1 dienos socialinės rizikos šeimoms vaiko išmokos būtų teikiamos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka. Išmokos pasieks vaikus apmokant vaikų išlaikymo išlaidas ikimokyklinėse įstaigose, apmokant neformaliojo vaikų švietimo paslaugų išlaidas, apmokant vaikų maitinimo išlaidas mokyklose ar dienos centruose, maisto produktais, drabužiais, avalyne, higienos reikmenimis ir kitais vaikams būtinais daiktais, socialinėmis paslaugomis, socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti maisto parduotuvėse ar kitomis panašiomis priemonėmis.

  Šiuo metu vaiko pinigai siekia 60 eurų vaikui auginantiems vieną ar du vaikus, 100 eurų — daugiavaikėms šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką, taip pat skurdžiai gyvenančioms šeimoms. Vaikus turės pasiekti ir vienkartinės išmokos, kurios bus skiriamos iš kovos su koronaviruso pasekmėmis paketo.

  Seimo duomenimis, universalią išmoką (vaiko pinigus) 2019 metų sausio–rugsėjo mėnesiais gavo 516,5 tūkst. vaikų, iš jų nepinigine forma — 10,1 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose.

  Dar šia tema

  Siekiama, kad "vaiko pinigai" pasiektų visus Lietuvos vaikus
  Tegai:
  vaikai, vaiko išmoka, Lietuva, Seimas

  Svarbiausios temos