14:16 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VSAT toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir piktnaudžiavimo tarnyba

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Varėnos rajono pasieniečiai sulaikė Varėnos gyventoją, gabenusį 40 tūkst. kontrabandinių cigarečių, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Antradienį VSAT pareigūnai Varėnos rajono Krokšlio kaimo ribose patikrinti stabdė mikroautobusą "VW Transporter" lietuviškais numeriais. Ši vieta yra maždaug už 3 km nuo sienos su Baltarusija.

  Vairuotojas nepakluso teisėtiems VSAT pareigūnų reikalavimams ir padidinęs greitį pradėjo važiuoti Rudnios kaimo link. Pasieniečiai panaudojo priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį "ežį", bei iš ginklo "Winchester Defender" į mikroautobusą iššovė dujinį užtaisą, pramušusį jo langą.

  Mikroautobusą žvyrkeliu Krokšlys–Rudnia pasieniečiai dar vijosi apie 3 kilometrus, kol "VW Transporter" vairuotojas nesuvaldė transporto priemonės ir nuvažiavo nuo kelio. Jį galėjo paveikti akis graužiančios dujos. Be to, dviejų priekinių ratų padangos buvo pradurtos "ežio".

  Sulaikytasis pasirodė esantis 43-ejų Varėnos gyventojas. Automobilyje jis gabeno 40 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Capital QS", pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais.

  Betęsdami tyrimą pasieniečiai taip pat sulaikė 33-ejų ir 36-erių Aleksandro Barausko užkardos pasieniečius. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dėl pagalbos gabenti akcizines prekes. Tiek vairuotojas, tiek pareigūnai buvo uždaryti į areštinę.

  Ketvirtadienį teismo sprendimu Varėnos gyventojas buvo suimtas mėnesiui, o abu pasieniečiai — 10 dienų.

  VSAT toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir piktnaudžiavimo tarnyba.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai sulaikė kontrabandininką ir 10 tūkst. pakelių cigarečių
  Sulaikytas eismo įvykį sukėlęs ir bandęs pasprukti latvis
  Pasieniečiai sulaikė cigaretes krovusį varėniškį
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos