10:31 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Reitingą sudariusi organizacija pareiškė, kad Lietuvoje "40 kartų mažiau koronaviruso atvejų nei labiausiai paveiktose Europos šalyse"

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Lietuvos kurortas Nida pateko į saugiausių Europoje vasaros paplūdimio atostogoms po koronaviruso krizės vietų dešimtuką. Reitingą sudarė organizacija "European Best Destinations" (EBD).

  Zagrebas
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Nidos paplūdimys, aplenkęs vokiečių Binz, kuris yra Rugeno salos rytinėje pakrantėje, pateko į devintą vietą. Į reitingą taip pat pateko Latvijos Jūrmala, kuri įsitaisė aštuntoje eilutėje.

  EBD pažymėjo, kad Lietuvoje "40 kartų mažiau koronaviruso atvejų nei labiausiai paveiktose Europos šalyse".

  Pirmieji trys paplūdimiai — Preveza Graikijoje, Komporta Portugalijoje ir Helo pusiasalis Lenkijoje. Taip pat sąraše yra Ain Tuffiha paplūdimys Maltoje — šeštoji eilutė.

  Sudarant saugiausių paplūdimių Europoje sąrašą, buvo atsižvelgiama į kelis kriterijus. Pavyzdžiui, mažas koronaviruso paplitimas šalyje, paplūdimių dydis ir plotas vienam asmeniui. Taip pat pasirinkimui įtakos turėjo apgyvendinimo su specialiomis sanitarinėmis sąlygomis pasiūlymai ir įsipareigojimai turistams, tokie kaip patalpų dezinfekavimas ir socialinis atstumas.

  Be to, sąraše esantys paplūdimiai yra netoli ligoninių, kurios nebuvo perpildytos koronarinės krizės metu, o vidutinis ligoninės lovų skaičius vienam gyventojui yra didesnis už Europos vidurkį.

  Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

  Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
  © Sputnik /
  Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)
  Tegai:
  paplūdimys, Nida, Lietuva, Europa

  Svarbiausios temos