13:59 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  NVSC vertinimu, mirštamumas nuo COVID-19 šalyje išlieka nedidelis. Tačiau, švelninant karantino reikalavimus, gyventojai raginami išlikti budrūs

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Pirmadienio duomenimis, šalyje užfiksuota 70 mirčių nuo koronaviruso — mirė 33 vyrai ir 37 moterys, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Ministerijoje rašoma, kad pagrindiniai rizikos veiksniai, kurie apsunkina galimybes užsikrėtusiems COVID-19 išgyventi — amžius ir gretutinės ligos.

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pažymėjo, kad dauguma mirusiųjų nuo koronaviruso sirgo ne viena, o keletu gretutinių ligų. 

  NVSC duomenimis, didžioji dalis mirusių asmenų dažniausiai skundėsi širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, nemaža dalis mirusiųjų sirgo onkologinėmis ligomis. Trečioji dažniausiai užfiksuota gretutinių susirgimų kategorija — kvėpavimo takų ligos. Taip pat mirusieji sirgo inkstų ligomis, cukriniu diabetu. Keliems žmonėms buvo diagnozuota Alzheimerio liga. 

  Mirusiųjų amžiaus intervalas — nuo 49 metų iki 97 metų amžiaus. Tik vienas miręs asmuo priklausė 41–50 metų amžiaus grupei. 51–60 metų amžiaus grupėje mirė trys žmonės. Keturi asmenys, mirę nuo koronaviruso, buvo 90-ies ir daugiau.

  Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Amžiaus kategorijoje nuo 61 iki 70 metų mirusių yra jau vienuolika. 71–80 metų amžiaus grupėje mirusių asmenų skaičius siekia 21, o blogiausia situacija yra tarp 81–90 metų amžiaus asmenų, kur mirusiųjų nuo šios ligos — net 30.

  NVSC vertinimu, mirštamumas nuo COVID-19 šalyje išlieka nedidelis. Tačiau, švelninant karantino reikalavimus, gyventojai raginami išlikti budrūs, ypač jei jie ar jų artimieji priklauso rizikos grupei ir serga lėtinėmis ligomis.

  Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyti 1678 koronaviruso atvejai, pasveiko 1236 žmonės, mirė 70.

  Respublikoje galioja karantino režimas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  Dar šia tema

  ULAC vadovas paaiškino, ar galima užsikrėsti COVID-19 per akis
  Kasiulevičius mano, kad Lietuvos COVID-19 situaciją tikslinga lyginti su Lenkija
  Tegai:
  mirtingumas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos