06:51 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Maksimali bauda už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą — laisvės atėmimas iki 10 metų. Sukčiavimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 8 metų

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. eurų bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule, apie tai pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Ikiteisminis tyrimas dėl 31-mečio klaipėdiečio nusikalstamų veikų pradėtas 2014 metais, tačiau vyras dar anksčiau išvyko į JAV ir ten nuo teisėsaugos slapstėsi beveik penkerius metus, kol praėjusių metų pabaigoje buvo sugrąžintas į Lietuvą.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad įtariamasis, dirbdamas jau bankrutavusios įmonės Klaipėdos padalinio vyriausiuoju vadybininku, galimai pasisavino įmonės turtą — statybines medžiagas už daugiau nei 190 tūkst. eurų. 

  Tuo tarpu dirbdamas vadybininku kitoje bankrutavusioje uostamiesčio bendrovėje, manoma, kad jis pasisavino bendrovei priklausančias pinigines lėšas — klientų pinigus už statybines medžiagas — daugiau nei 12 tūkst. eurų. Taip pat išsiaiškinta, kad klaipėdietis apgaule iš kelių fizinių asmenų gavo avansu pinigus už prekes, tačiau pirkėjams jų nepateikė.

  FNTT duomenimis, dar 2014 metų vasarą į Klaipėdos įmonę kreipėsi klientai, kurie per sukčių buvo užsakę prekes, tačiau jų taip ir negavo. Bendrovės direktorius įteikė raštišką nurodymą vadybininkui pasiaiškinti dėl statybinių medžiagų dingimo, tačiau šis vietoj paaiškinimo nusipirko su šeimai išvyko gyventi į JAV. Įtariamąjį pargabenus į Lietuvą, jam skirta kardomoji priemonė — suėmimas, kuri vėliau pakeista į intensyvią priežiūrą.

  Maksimali bauda už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą — laisvės atėmimas iki 10 metų. Sukčiavimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 8 metų.

  Dar šia tema

  FNTT atliko kratas Vilniaus miesto savivaldybėje
  FNTT tyrimas dėl pinigų plovimo atskleidė pažeidžiamiausius verslo sektorius
  Tegai:
  sukčiavimas, Klaipėda, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos