19:36 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Šis sprendimas buvo priimtas paaiškėjus, kad ligoninė nesilaikė Lietuvos vyriausybės rekomendacijų dėl kovos su COVID-19 plitimu

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Marijampolės meras Povilas Isoda nusprendė atšaukti iš pareigų Marijampolės ligoninės direktorę Audronę Kuodienę, pranešė savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad šis sprendimas priimtas po atlikto tyrimo išvadų, kurios parodė, kad Marijampolės ligoninėje nebuvo nedelsiant vykdomi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, darbas buvo organizuojamas netinkamai, nebuvo laikomasi rekomendacijų, kurios buvo reikalingos norint kontroliuoti infekcijos plitimą.

  Administracija pažymėjo, kad labai tikėtina, jog COVID-19 infekcijos protrūkis ligoninėje įvyko dėl netinkamo teisės aktų įgyvendinimo, tačiau protrūkio mąstą būtų buvę įmanoma suvaldyti, jeigu nedelsiant būtų buvę imtasi reikiamų priemonių. Tačiau buvo padaryta klaidų žmogiškųjų išteklių valdyme, darbuotojų pamainų formavime ir kitose infekcijos plitimo valdymo priemonėse.

  "Silpnų vadybos vietų atskleista nemažai, kaip ir vidinės bei išorinės komunikacijos įstaigoje trūkumo. Marijampolės ligoninės direktorė tikrai yra padariusi daug gerų darbų įstaigai, tačiau krizinėje situacijoje išryškėjo valdymo klaidos, kurios neatitinka teisės aktų ir ministro rekomendacijų. Sulaukus tyrimo išvadų, atšaukiu Kuodienę iš Marijampolės ligoninės direktorės pareigų", — situaciją pakomentavo Isoda.

  Šiuo metu Kuodienė turi laikinąjį nedarbingumą, tačiau sprendimas įsigalioja jau penktadienį, tad iš karto po nedarbingumo pabaigos, darbo sutartis bus nutraukta. Vėliau bus skelbiamas konkursas ligoninės vadovo pareigoms eiti.

  "Ligoninei reikia pokyčių, būtina suvaldyti mikroklimatą įstaigoje, suburti bendruomenę, todėl manau, kad naujas įstaigos vadovas sugebės objektyviai įvertinti situaciją ir suvienyti darbuotojus. Tariu ačiū visiems medikams ir darbuotojams, kurių dėka pavyko suvaldyti krizinę situaciją", — pareiškė Isoda.

  Sveikatos priežiūros įstaigos turi atitikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) reikalavimus, kad būtų užtikrinta tinkama infekcijos kontrolė ir pacientų bei gydytojų saugumas.

  COVID-19 pandemijos metu Marijampolsko ligoninėje kilo šios ligos protrūkis. Tarp užsikrėtusiųjų buvo ir gydytojai.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 1690 koronaviruso atvejų, daugiau nei 70 pacientų mirė. Iki birželio 16 dienos galioja karantinas, tačiau valdžia daro vis daugiau nuolaidų.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 6,4 milijono infekcijos atvejų, mirė beveik 383 tūkst. žmonių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Marijampolė, Lietuva

  Svarbiausios temos