02:23 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (67)

  Negaišti laiko oro uoste leis užsiregistravimas skrydžiui internetu, be to, rekomenduojama namuose įsitikinti, kad nekarščiuojate, o oro uoste dėvėti kaukę ir laikytis atstumo

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Daugelyje šalių galiojant įvairiems apribojimams ir saugumo priemonėms, keliautojams būtina atsiminti tam tikrus pokyčius oro uostuose ir orlaiviuose. Siekiant palengvinti pasiruošimo skrydžiui procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių šiuo metu taisykles, padėsiančias užtikrinti jūsų ir aplinkinių saugumą.

  Pasiruošimas skrydžiui namuose

  Anot Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovės Rasos Petraitienės, šiuo metu į keliones besiruošiantys keliautojai dalį parengiamųjų darbų gali atlikti dar iki atvykstant į oro uostą.

  "Pirmiausiai, rekomenduojame, jei tik yra tokia galimybė, keleiviams skrydžiui užsiregistruoti namuose — tai galima padaryti internetu. Atsispausdinus arba išsisaugojus mobiliajame telefone įlaipinimo kortelę (angl. boarding pass), neteks lūkuriuoti prie registracijos stalų. Būkite tikri, kad su savimi turite ir kitus patekimui į šalį reikalingus dokumentus, pasidomėkite, kokie reikalavimai galioja vykstant į konkrečią užsienio šalį. Tokį pasiruošimą iki skrydžio skatina atlikti ne tik oro uostai, bet ir daugelis oro bendrovių", — primena Petraitienė.

  Naudinga informacija apie reikalavimus atvykstantiems kitose šalyse nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje https://keliauk.urm.lt/

  Be to, pasak oro uostų atstovės, keleiviai dar būnant namuose raginami įvertinti savo bendrą savijautą, pasitikrinti, ar nekarščiuoja.

  "Daugelyje oro uostų atliekama temperatūros patikra dar prieš patekimą į terminalą ir jei temperatūra aukštesnė nei įprasta organizmui — galite būti neįleistas arba paprašyta atlikti papildomas patikras", — sako Petraitienė.

  Taip pat dar iki atvykstant į oro uostą, keleiviai raginami pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis. Kiekvienam keliaujančiam būtina dėvėti veido kaukę, su savimi galima turėti apsaugines pirštines ir asmeninį dezinfekcinio skysčio originalų buteliuką.

  Atsinaujinus skrydžiams šiek tiek keičiasi ir saugumo reikalavimai. Rankiniame bagaže leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis. Pabrėžiama, kad išimtis taikoma tik dezinfekcinėms priemonėms, kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tie patys. Į lėktuvą ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

  Atvykti į oro uostą rekomenduojama iki kelionės lėktuvu likus maždaug 2 valandoms. Šis laikotarpis leis išvengti skubos, sumažinti poreikį stovėti susibūrimuose prieš registraciją, o kartu — keleiviai gali ramiai pasiruošti laukiančiam skrydžiui, įsigyti daiktų kelionei ar, tarkime, pavalgyti.

  Saugumo reikalavimų laikymasis oro uoste

  Pasiekus oro uostą, rekomenduojama pirmenybę teikti savitarnos paslaugoms. Tai ne tik sutaupys laiko, bet ir padės išvengti žmonių susibūrimo ir papildomų kontaktų.  

  Primenama, kad oro uostuose ir jų prieigose būtina laikytis saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių. Jei to padaryti neįmanoma, siūloma sumažinti bent jau laikotarpį susibūrime, palaukti toliau nuo kitų žmonių.

  Siekiant užtikrinti maksimalų keliautojų saugumą, visuose Lietuvos oro uostuose  specialiais ženklais nurodyti rekomenduojami atstumai prie registracijos stalų, laipinimo vartų, eilėse prie kitų paslaugų.

  Užkandžiaujant kavinėse ir renkantis sėdėjimo vietą, taip pat rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, vadovautis ženklais bei aptarnaujančių darbuotojų patarimais. Taip pat primenama, kad viso buvimo keleivių terminale metu reikia dėvėti apsaugines kaukes.

  Įlipus į lėktuvą, keleiviams ir toliau rekomenduojama dėvėti asmens apsaugos priemones bei laikytis įprastų taisyklių.

  "Skrydžio metu apsaugos priemonių gali suteikti ir orlaivio įgula. Lėktuve galite periodiškai dezinfekuoti rankas ar dėvėti pirštines. Taip pat skrydžio metu būtina dėvėti veido kaukes", — primena Petraitienė. 

  Orlaivio viduje keleiviai visada gali paklausti ar konsultuotis su skrydžio įgula, kurie tikrai paaiškins saugumo taisykles ar padės iškilus problemoms.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (67)

  Dar šia tema

  "AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
  Atnaujinami skrydžiai į Prancūziją, Daniją ir Suomiją
  Vilniaus oro uostas pranešė, kaip priims keleivius karantino metu
  Tegai:
  Lietuva, oro uostas

  Svarbiausios temos