06:46 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2392)

  Renginiai Vilniuje ir Širvintų rajonuose vyko gegužės pabaigoje. Tačiau koronaviruso atvejai, susiję su šiomis šventėmis, iki šiol fiksuojami

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Visi koronaviruso atvejai, nustatyti Lietuvoje per pastarąsias 24 valandas, yra siejami su jau žinomais židiniais Vilniaus apskrityje. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

  Penki iš šešių atvejų yra susiję su ligomis, kurios vis dar registruojamos po asmeninių švenčių, vykusių Vilniaus ir Širvintų rajonuose. Vienas atvejis buvo atvežtinis — žmonės atvyko į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės, du iš šešių susirgo.

  Taip pat buvo pranešta apie dar vieną atvejį šeimoje.

  Anot Lingienės, asmeninės šventės yra epidemiologų "Achilo kulnas".

  "Keturi atvejai yra susiję su asmenine švente Kernavoje, iš kurių du yra atostogų dalyviai, dar du - tie, kurie kalbėjo su atostogų dalyviais", - sakė ji.

  Kitas židinys susijęs su švente Kalvelių kaime, kuri įvyko privačiame name gegužės 24 dieną.

  Pasak Lingienės, šventėje dalyvavo 15 žmonių, iš kurių septyniems patvirtinta COVID-19. Ligą patvirtino ir dar aštuoniems žmonėms, kurie nedalyvavo gimtadienio šventėje. Jie tiesiog kalbėjosi su atostogų dalyviais. Taigi iš viso 15 žmonių susirgo.

  Toks tyrimas reikalauja ypač didelių epidemiologų pastangų, jis yra labai platus: buvo nustatyta daugiau kaip 150 žmonių, kurie turėjo kontaktų, apie 80 buvo izoliuoti, tačiau tai dar ne pabaiga, nes, kaip matote, atvejai vis dar fiksuojami, - pažymėjo NVSC atstovė.

  Lingienė pažymėjo, kad ligoniai dirba didelėse įmonėse, kuriose dirba daug darbuotojų, ir viena iš jų vėliau dalyvavo vestuvių šventėje, kur buvo 46 žmonės. Taip pat ryšys yra tarp švenčių Kalveliuose ir Kernavėje, nes jose dalyvavo Nacionalinio vėžio instituto darbuotojai.

  Anot Lingienės, 40 ligonių paguldyti į ligoninę, trys iš jų yra intensyvios terapijos skyriuose, vienas prijungtas prie ventiliatoriaus, 11 pacientų taikoma deguonies terapija.

  Iš 1720 pacientų, sergančių koronavirusu, 349 žmonės yra gydytojai.

  Kovo 16 dieną nustatytas karantinas vis dar veikia respublikoje. Kol kas jis buvo pratęstas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia nuolat palengvina karantino sąlygas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį sergant COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 6,8 milijono infekcijos atvejų, mirė beveik 400 tūkstančių žmonių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2392)

  Dar šia tema

  Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
  ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
  Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą
  Koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje viršijo septynis milijonus
  Tegai:
  šventės, koronavirusas

  Svarbiausios temos