00:35 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Anot sveikatos apsaugos ministro, ekstremali situacija turėtų likti valstybiniu lygiu ir prireikus bus imtasi priemonių

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijos metu sakė, kad šią savaitę vyriausybės bus prašoma panaikinti karantiną nuo birželio 17 dienos, tačiau vis dar svarstoma, kokie apribojimai išliks.

  Anot Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo, panaikinus šį režimą išliks tam tikra judėjimo kontrolė, o tai reiškia, kad piliečiams iš užsienio nebus leista atvykti. Taip pat, jo nuomone, turėtų likti masinių renginių apribojimai.

  "Tikiu, kad šiandien svarstysim tą atvejį dėl karantino atšaukimo. Bet valstybės lygio ekstremalioji situacija turėtų išlikti ir galimybė vėlgi taikyti priemones, jeigu reikia tam tikrus židinius netgi ir izoliuoti", — sakė jis.

  Kartu jis pridūrė, kad jei virusas kažkur plinta, karantino režimas gali išlikti tose vietose.

  Veryga priminė, kad Lenkija prisijungė prie laisvo Baltijos šalių judėjimo "burbulo". Tai reiškia, kad šių valstybių gyventojams nereikia laikytis priverstinės dviejų savaičių saviizoliacijos.

  Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius siekia 1720. Šalyje karantino režimas galioja iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia vis dažniau kalba apie galimą jo panaikinimą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 400 tūkst. žmonių.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Dar šia tema

  Daugelis naujų COVID-19 atvejų Lietuvoje yra susiję su asmeninėmis šventėmis
  "AirBaltic" atnaujino skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos