03:00 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Paskaičiuota, kad įstatymas pareikalaus 72 mln. eurų lėšų, kurios bus išmokamos iš valstybės biudžete pasiskolintų lėšų

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Seimas priėmė Vienkartinės išmokos vaikams, skirtos koronaviruso infekcijos pandemijos sukeltiems padariniams mažinti įstatymą, rašoma Seimo pranešime.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  120 eurų vienkartinę išmoką gaus daugiau kaip 507 tūkst. vaikų arba 330 tūkst. šeimų. 200 eurų vienkartinė išmoka bus mokama vaikams su negalia, vaikams, augantiems daugiavaikėse ir nepasiturinčiose šeimose, jas galės gauti 134 tūkst. vaikų arba 60 tūkst. šeimų. Parama bus skiriama be atskiro prašymo.

  Pasak prezidento vyriausiojo patarėjo Simono Krėpštos, Prezidento nuomone, tarp pandemijos padariniams jautriausių ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių yra ne tik dirbantieji, savarankiškai dirbantys, bedarbiai, pensininkai, neįgalieji, kuriems jau yra priimtos tam tikros pagalbos priemonės, bet ir vaikus auginančios šeimos, ypač daugiavaikės, vaikus su negalia auginančios ir nepasiturinčios šeimos.

  Vienkartinė išmoka bus išmokėta ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 dienos. Papildomai bus suteikiama galimybė naujiems gavėjams gauti vienkartinę išmoką ir po liepos mėn., bet tik tiems, kurie įgis teisę gauti kas mėnesį mokamus vaiko pinigus iki šių metų pabaigos.

  Paskaičiuota, kad įstatymas pareikalaus 72 mln. eurų lėšų, kurios bus išmokamos iš valstybės biudžete pasiskolintų lėšų, kaip ir kitos jau atliktos valstybės subsidijos ir išmokos COVID-19 pandemijos metu.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik /
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino

  Dar šia tema

  Dar daugiau žmonių gali gauti 257 eurų dydžio išmoką
  Kad pasiektų visus vaikus: Seimas suvienodino išmokų vaikams mokėjimo tvarką
  Seimas pritarė pokyčiams dėl ligos išmokų karantino metu
  Vilniaus meras papasakojo, ko pandemija turėtų išmokyti Lietuvą
  Tegai:
  vaiko išmoka

  Svarbiausios temos