05:00 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)

  Karolis Venckus priminė, kad psichiatras, kuris prieš metus buvo pastebėtas šalia kandidato Nausėdos, žinojo apie Švėkšnos specialiojo ugdymo centre seksualiai išnaudojamus globotinius

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Buvusi Lietuvos Seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė bei jos sūnus Karolis Venckus prisiminė, kad vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys, prieš metus pastebėtas tuomet kandidato Gitano Nausėdos rinkimų štabe, žinojo apie nepilnamečių seksualinio išnaudojimo atvejus.

  "Psichiatro Slušnio rekomendacijos dėl Deimantės Kedytės prieš 2012-05-17: "Mergaitei įsitvėrus ar stipriai įsikibus į kurį nors suaugusįjį, jos atplėšimas nuo suaugusiojo nėra traktuotinas kaip fizinis smurtas. Tai kas yra fizinis smurtas?" — savo Facebook parašė Venckienė.

  Karolis, savo ruožtu, parašė, kad 2015 metais psichiatras "prasitarė", jog dirbdamas Švėkšnos specialiojo ugdymo centre prieš dešimtmetį "žinojo apie ten galimai išnaudojamus vaikus, tačiau šią informaciją pasiliko sau".

  "Prieš metus jis buvo matomas šalia tuometinio kandidato į Prezidentus Gitano Nausėdos. Įdomu, ar valstybės vadovas vis dar gauna patarimus iš šios personos", — savo Facebook rašo Karolis.

  Venckienės byla

  Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

  Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. 2012 metų gegužę, įsikišus teisėsaugos pareigūnams, mergaitė buvo paimta iš namų Garliavoje, kur gyveno su teta ir seneliais, ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei. Nuo tada nežinoma nei Stankūnaitės, nei Deimantės buvimo vieta.

  Neringa Venckienė 2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai.

  2019 metų rudenį JAV išdavė Venckienę Lietuvai ir šių metų sausį jai pateikti kaltinimai, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

  Venckienė anksčiau skelbė, kad dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi sušvelninti pedofilijos skandalą.

  Gegužės pabaigoje Panevėžio apylinkės teismas surengė posėdį Venckienės byloje, po to surengtas dar vienas posėdis. Ji kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja neprisipažino kaltės.

  Anksčiau savo Facebook puslapyje Venckienė pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip iš jos buvo atimta dukterėčia. Filmuotoja medžiagoje matyti, kad vaikas jėga ištraukiamas iš rankų, o mergaitė, savo ruožtu, stipriai įsikibusi į tetą.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)

  Dar šia tema

  Venckienė papasakojo, kaip iš jos buvo atimta Deimantė
  Teismas ir toliau leido tęsti Venckienei skirtą intensyvią priežiūrą
  Teismas pateikė Venckienei civilinių ieškinių už maždaug 100 tūkst. eurų
  Tegai:
  pedofilija, Lietuva, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos