17:14 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tauro kalno parko teritorijoje planuojamas daugiafunkcės veiklų erdvės, poilsio ir apžvalgos aikštelės įrengimas, želdynų atnaujinimas

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Lėšos projektui "Tauro kalno parko ir Liuteronų sodų tvarkymas pietinėje tikslinėje teritorijoje" bus skirtos pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto "Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas" įgyvendinimo priemonę "Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra", rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.

  "Šiuo projektu siekėme atnaujinti ir miestiečių poreikiams pritaikyti vieną iš svarbiausių miesto žaliųjų erdvių bei miesto kraštovaizdžio elementų. Siekiame, kad šis kalnas taptų vieta susitikti, pailsėti nuo miesto triukšmo", — konstatavo vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

  Pasak jo, kartu tai svarbi jungtis tarp aukštutinės ir žemutinės Naujamiesčio terasos, tarp projektuojamos simfoninės muzikos salės ir senamiesčio, Liuteronų sodo ir Gedimino prospekto, o taip pat ir vienas miesto plaučių, švarinančių ir gaivinančių miesto orą.

  Tauro kalno parko teritorijoje planuojamas daugiafunkcės veiklų erdvės, poilsio ir apžvalgos aikštelės įrengimas, želdynų atnaujinimas, mažosios architektūros (suoliukų, šiukšliadėžių, geriamojo vandens fontanėlių ir kt.) įrengimas, vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimas ir naujų įrengimas, sporto aikštelių, automobilių stovėjimo aikštelių rekonstravimas, pėsčiųjų viaduko virš Tauro gatvės įrengimas, apšvietimo, lietaus nuotekų tinklų įrengimas ir rekonstravimas.

  Liuteronų sodo teritoriją planuojama paversti memorialinio pobūdžio ramaus poilsio erdve, kurioje lankytojai būtų supažindinami su buvusia šios vietos istorija. Vadovaujantis geofiziniais, archeologiniais, istoriniais ir architektūriniais tyrimais siekiama pakoreguoti takų tinklą, išryškinti buvusių kapinių kvartalų kontūrus, sukurti vieningą informacinę bei vaizdinę sistemą, sutvarkyti želdynus, apšvietimą, įrengti mažosios architektūros elementus.

  Tauro kalno parko ir Liuteronų sodo tvarkymo projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra projekto vertė — 8 225 902,41 Eur, iš jų ES lėšos — 5 100 742,22 Eur, valstybės biudžeto lėšos — 450 065,49 Eur ir savivaldybės biudžeto lėšos — 2 675 094,70 Eur. Numatoma projekto pabaiga — 2023 metų gegužės 31 dieną.

  Dar šia tema

  Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
  Atgimsta Trakų Vokės dvaro sodyba: gražėja rūmai, antram gyvenimui prikeliamas parkas
  Tegai:
  Vilnius, Tauro kalnas

  Svarbiausios temos