00:25 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2375)

  Trečiadienį pasitarime Vyriausybė pritarė skrydžiams į Pietų Europos valstybes ir Airiją, anksčiau šiuo prašymu į URM kreipėsi oro linijos "Wizz Air", "Ryanair" ir "AirBaltic"

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Lietuvoje leidžiama atnaujinti reguliariuosius skrydžius į ir iš dar šešių šalių: Kipro, Graikijos, Kroatijos, Italijos, Ispanijos ir Airijos. Toks sprendimas buvo priimtas trečiadienį Vyriausybės posėdyje.

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasitarimo metu nurodė, kad į ministeriją kreipėsi oro linijos "Wizz Air", "Ryanair" ir "AirBaltic", informuodamos, kad pageidauja įvairiu dažnumu atnaujinti iki karantino įvedimo vykdytus reguliariuosius skrydžius į ir iš Lietuvos. 

  Anot Linkevičiaus, nuo birželio 20 dienos turistams iš Lietuvos be jokių apribojimų leidžiama skristi į Kiprą.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Graikija nuo birželio 15 dienos irgi atsidaro skrydžius į Atėnus, bet į salas Lietuvos piliečiai galės patekti tik nuo liepos 1 dienos.

  Vyriausybė pritarė, kad reguliarieji skrydžiai gali būti atnaujinti iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, jeigu valstybėje, iš kurios vykdomi skrydžiai, sergamumas koronaviruso infekcija per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

  Praėjusią savaitę Vyriausybė leido atnaujinti reguliarius skrydžius iš Lietuvos į Prancūziją, Daniją ir Suomiją. Dar anksčiau atnaujintas reguliarusis oro susisiekimas su Vokietija, Nyderlandais, Norvegija.

  Karantinas Lietuvoje atšaukiamas nuo birželio 17 dienos, tačiau Vyriausybė neatšaukė paskelbto visiškos parengties civilinės saugos sistemos lygio. 

  Nuo 2020 metų birželio 17 dienos iki 2020 metų liepos 16 dienos pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė, vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos: tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2375)

  Dar šia tema

  Lietuvoje pasikeitė COVID-19 tyrimų tvarka grįžusiems iš užsienio
  Koronavirusas Lietuvoje: nuo birželio pradžios nustatyta 14 įvežtinių atvejų
  Antroji koronaviruso banga Britanijoje gali būti daug stipresnė
  Austrija panaikina COVID-19 apribojimus keliautojams iš 31 ES šalies
  Tegai:
  COVID-19, karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos