12:51 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiais metais pedagoginėms bakalauro studijoms numatomos skirti 585 valstybės finansuojamos studijų vietos

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Įpusėjus antrai priėmimo į aukštąsias mokyklas savaitei pastebėtas didelis norinčiųjų rinktis pedagogikos studijas susidomėjimas, informuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos spaudos tarnyba. 

  Ministerijos duomenimis, net 580 stojantieji pasirinko studijuoti mokytojo profesiją, didžioji jų dalis — pirmuoju pageidavimu. Praėjusiais metais į bakalauro pedagogines studijas iš viso įstojo 429 asmenys.

  Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, šiais metais kaip paskata pasirinkusiems pedagogikos studijas bus skirtos 300 eurų stipendijos.

  Šiemet pedagoginėms bakalauro studijoms numatomos skirti 585 valstybės finansuojamos studijų vietos.

  Numatoma, kad nuo šių metų rudens tokios stipendijos iš viso galės būti mokamos 845 pedagogines studijas pasirinkusiems asmenims: 585 įstojusiems į bakalauro studijas, 210 įstojusių į pedagogikos profesines studijas ir 50 pasirinkusių pedagogikos gretutines studijas.

  "Kartu privalome gerinti mokytojų darbo sąlygas, didinti jų atlyginimus. Tai jau yra daroma ir bus tęsiama ateityje", — sakė ministras.

  Lietuvoje veikia 3 didžiausi pedagogų rengimo centrai: Šiaulių universitete, Vilniaus universitete, Vytauto Didžiojo universitete.

  Mokytojus rengia ir kiti Lietuvos universitetai, taip pat kolegijos. Pedagogikos studijose galima rinktis iš 64 programų: nuo vaikų darželio auklėtojo iki informacinių technologijų mokytojo. Be to, galima tapti kelių dalykų mokytoju iš karto, studijuojant pagal vieną programą.

  Dar šia tema

  Universitetai susitarė: minimalus stojamasis balas 2020 metais — 5,4
  Trys Lietuvos universitetai pateko į geriausių universitetų pasaulyje sąrašą
  Nuo kitų metų pradžios Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija
  Tegai:
  studijos, mokytojai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  Svarbiausios temos