09:23 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (70)

  Duona ne tik gali tapti veiksmingos dietos dalimi, bet ji taip pat reikalinga raudonųjų kraujo kūnelių gamybai bei efektyviam smegenų funkcionavimui

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Duonos instituto specialistai ir mokslininkė dietologė Marija Sitel įvardijo penkis populiariausius mitus apie vieną populiariausių produktų —duoną — ir papasakojo, kodėl jie neatitinka realybės.

  Ar juoda yra naudingesnė? Nesvarbu, kokia spalva, kategoriškai teigia švedų mokslininkai: duona gali būti tamsi dėl įpilto sirupo, o pastarojo negalima priskirti prie naudingų priedų. Pagrindinis dalykas, lemiantis duonos naudą, — tai neskaldytų grūdų kiekis joje.

  Хлеб в магазине, архивное фото
  © Sputnik / Владислав Адамовский
  Duona parduotuvėje

  Ar duona yra antsvorio priežastis? Kūno svorio pertekliui daro įtaką ne tiek tai, ką ir kokiais kiekiais jūs valgote, bet tai, kaip jūs išeikvojate gautą energiją. Be to, duona gali tapti veiksmingos dietos dalimi: pilno grūdo duonos gabalėlis pusryčiams ar pietums prisideda prie ilgą laiką trunkančio sotumo, todėl nereikia papildomų užkandžių tarp valgių.

  Пекарня Хлеб-отец в приморской тайге
  © Sputnik / Виталий Аньков
  Duonos be mielių iš rupių miltų kepimas

  Ar duona sukelia pilvo pūtimą? Mokslininkai ir su tuo nesutinka. Jie tvirtina, kad pilvo pūtimą gali sukelti stresas, neaktyvus gyvenimo būdas, nepakankamas skysčių kiekis organizme ir kai kurių maisto komponentų netoleravimas.

  Домашний бездоржжевой хлеб можно попробовать и выбрать наиболее понравившийся вариант
  Naminė duona be mielių

  Ar duonoje yra blogųjų angliavandenių? Daugelis žmonių vengia valgyti angliavandenius, tuo tarpu jie yra būtini raudonųjų kraujo kūnelių gamybai ir efektyviam smegenų funkcionavimui. Mokslininkai neskaldytus grūdus vadina vienu geriausių angliavandenių šaltiniu.

  Ржаной хлеб
  © Photo: Depositphotos
  Ruginė duona

  Sumuštinis nėra maistas? Atvirkščiai, jis gali tapti visaverčiu maistu, jei jūs pasirinksite aukštos kokybės neskaldytų grūdų duoną ir pridėsite prie jos, pavyzdžiui, avokadą, kalakutieną, virtą kiaušinį ir špinatus — toks sumuštinis užtikrins ilgą sotumo jausmą ir gali gerai pakeisti pilnaverčius pusryčius.

  Бутерброды
  © CC0 / pixabay
  Sumuštinis
  Temos:
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (70)
  Tegai:
  duona, sveikata, sveika mityba

  Svarbiausios temos