05:15 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot veterinarijos specialistų, karščių metu negalima savo augintinio net ir labai trumpam laikui palikti automobilyje. Gyvūno palikimas įkaitusiame automobilyje gali būti traktuojamas kaip žiaurus elgesys su gyvūnu

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Įsivyravus itin šiltiems orams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) priminė ūkininkams ir kitiems gyvūnų laikytojams nepamiršti pasirūpinti savo auginamų gyvūnų laikymo sąlygomis, apsaugoti juos nuo varginančių saulės spindulių ir kaitros.

  Karščių metu dažniausiai nukenčia šunys, ganyklose laikomi galvijai, avys, arkliai bei pastatuose būnantys paukščiai ir kiaulės. Gyvūnus nuo karščių gelbsti tos pačios priemonės, kaip ir tos, kurios rekomenduojamos žmonėms.

  "Esant karščiams, augintinius reikia stengtis laikyti kuo vėsesnėje ir gerai vėdinamoje patalpoje, duoti gerti daug vėsaus vandens, leisti gulėti ant vėsių paviršių, pavyzdžiui, betono, pripilti vandens ir padaryti "maudyklę", kurioje gyvūnai galėtų voliotis, apšlakstyti, apipilti juos vandeniu ar tiesiog uždėti sudrėkintą audeklą — šlapias kailis džiūdamas gerai vėsina visą organizmą. Lauke laikomiems gyvūnams vasarą būtinas pavėsis. Sunkiau karštį pakelia vyresnio amžiaus, taip pat antsvorio turintys, sergantys, trumpasnukiai gyvūnai", — rašoma pranešime.

  Karštomis vasaros dienomis patariama sumažinti šėrimą, gyvūnus šerti lengvai virškinamu maistu. Šunų, kačių apetitas esant karščiui sumažėja savaime, todėl jei gyvūnas ėda mažiau, iš karto nerimauti dėl to nereikėtų, tačiau jeigu tai trunka ilgiau, būtina stebėti gyvūną ir aiškintis sumažėjusio apetito priežastis.

  Svarbu, kad karštu oru gyvūnai turėtų galimybę gauti pakankamai vandens. Jei gyvūnas šeriamas sausu ėdalu, vandens jam reikia daugiau. Karštu oru gyvūnai turi gauti kuo mažiau fizinio krūvio — tuo patartina užsiimti tik ryte arba vakare.

  "Anot veterinarijos specialistų, karščių metu negalima savo augintinio net ir labai trumpam laikui palikti automobilyje. Gyvūno palikimas įkaitusiame automobilyje gali būti traktuojamas kaip žiaurus elgesys su gyvūnu, kadangi net ir praverti automobilio langai dažnai neapsaugo nuo itin greito perkaitimo, dėl kurio gyvūną gali ištikti šilumos smūgis. Perkaitęs keturkojis tampa vangus, mieguistas, lėtas, jo liežuvis ir dantenos stipriai parausta, akių vyzdžiai išsiplečia, gyvūnas smarkiai lekuoja, gali pradėti seilėtis, vemti, netekti sąmonės", — rašoma pranešime.

  Taip pat labiau pasirūpinti reikėtų ir ūkiniais gyvūnais — tiek laikomais ganyklose, tiek ir pastatuose. Ganyklose gyvūnus vargina karštis, kraujasiurbiai vabzdžiai, o pastatuose, ypač esant nepakankamai ventiliacijai, — padidėjęs kenksmingų dujų (pvz., amoniako) kiekis.

  Dar šia tema

  Ekspertai atskleidė, kodėl Lietuvos žmonėms patinka pasivaikščiojimai su šunimis
  Britų veterinarijos gydytojai paaiškino, kurių kačių nepatartina išleisti iš namų
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), karštis, augintiniai

  Svarbiausios temos