12:06 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Balandžio pradžioje startavusi iniciatyva mokyklų ir klasių atstovus skatino fizinį moksleivių aktyvumą net ir laiką leidžiant namuose

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Pavasarį prasidėjus nuotoliniam mokymuisi, kartu su juo prasidėjo ir daug iniciatyvų. Viena jų iš jų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei mobiliosios vaikščiojimo programėlės "#walk15" inicijuoti nemokami, interaktyvūs žingsnių iššūkiai mokykloms, pranešė ministerija.

  Mokslo metams ir žingsnių iššūkių iniciatyvai keliaujant į pabaigą, projekto iniciatoriai suskaičiavo, jog nuotolinio mokymosi metu mokiniai kartu sudėjus nužingsniavo daugiau nei 235 mln. žingsnių. Tai tolygu atstumui, kurį pasiektumėme aplink Žemės rutulį apėję keturis kartus.

  Balandžio pradžioje startavusi iniciatyva mokyklų ir klasių atstovus skatino fizinį moksleivių aktyvumą net ir laiką leidžiant namuose. Mobiliojoje lietuvių kūrėjų programėlėje "#walk15" buvo įdiegta speciali funkcija, leidžianti klasės ar mokyklos atstovui sukurti privatų žingsnių iššūkį, kuriame būtų galima stebėti visos klasės aktyvumą. Kiekvieną dieną surinktų žingsnių rezultatas būdavo sumuojamas, o motyvaciją vaikščioti kėlė noras išlikti prizinėse iššūkio lentelės vietose.

  Pasak programėlės "#walk15" kūrėjos Vlados Musvydaitės, privatūs žingsnių iššūkiai tapo pagalbininku auklėtinių fizinį aktyvumą lavinantiems kūno kultūros mokytojams.

  Anot Musvydaitės, projektą svarstoma tęsti ir rudenį — prasidėjus naujiesiems mokslo metams. Tuo tarpu vasarą moksleiviai kviečiami prisijungti ir eiti už savo mokyklą šalies mastu bei dalyvauti fizinį aktyvumą skatinančiuose ėjimo renginiuose.

  Įdiegus dar keletą atnaujinimų, šiuo metu mokytojai, moksleiviai ir jų tėvai mobiliojoje programėlėje "#walk15" gali ne tik skaičiuoti žingsnius bei dalyvauti žingsnių iššūkiuose, bet ir auginti virtualius, aplinkosaugos tema edukuojančius medžius bei atrasti gražiausius šalies pažintinius pasivaikščiojimo maršrutus.

  Dar šia tema

  Tyrimas: kas trečias Lietuvos gyventojas per karantiną priaugo svorio
  Tyrimas atskleidė, kad aukštasis išsilavinimas svarbus kas antram šalies dvyliktokui
  Tegai:
  fizinis aktyvumas, vaikai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  Svarbiausios temos